Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:370618
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 19.03.2023.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 10 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2000. - 2010. g.
2011. - 2015. g.
2016. - 2020. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS    3
1.  PĒDĒJĀS GRIBAS RĪKOJUMA IZTULKOŠANA    4
2.  PĒDĒJĀS GRIBAS RĪKOJUMA IZPILDE    7
3.  LEGĀTS UN SUBSTITŪCIJA    10
4.  PĒDĒJĀS GRIBAS RĪKOJUMU APROBEŽOJUMI    12
5.  LIKUMISKĀ MANTOŠANA    15
6.  MANTOŠANAS TIESĪBAS ZVIEDRIJĀ    19
  SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI    21
  IZMANTOTĀS LITERATŪRAS SARAKSTS    22
Darba fragmentsAizvērt

Studiju darbs "Pēdējās gribas rīkojuma iztulkošana un izpildīšana" sniedz ieskatu pēdējās gribas iztulkošanā un izpildīšanā, kā arī tās izpildē dažādos gadījumos, kad pēdējā griba tiek izteikta trešajai personai un kad tā tiek izteikta radiniekam.
Gribas izteikums ir katra tiesiska darījuma pamatelements. Kā norādīts CL 1427. pantā, pie tiesiska darījuma būtības pieder tā taisītāja gribas izteikums. Gribas izteikums ir personas gribas izpaudums, kas vērsts uz noteiktu tiesisku seku iestāšanos. Gribas izteikums ir ārējs apliecinājums tam, ka darījuma dalībnieki vēlas panākt darījumam raksturīgo tiesisko seku iestāšanos.
Mūsdienās, ja cilvēks vēlas lai viņa manta vai īpašums, pēc viņa nāves, netiktu sadalīts tā, kā paredz likums, tad katram cilvēkam pastāv iespēja to paust notāram savā pēdējās gribas rīkojumā. Jebkurai rīcībspējīgai personai pieder tiesības pašam izlemt, kas notiks ar viņa mantu nāves gadījumā. Kā arī var izdot atsevišķus rīkojumus, kuros pēdējās gribas izteicējs, var izteikt aprobežojumus. Tas nozīmē, ka viņš var ne tiki novēlēt savu mantu kādam, bet arī pieprasīt kādu nosacījumu izpildi, lai mantinieks savā īpašumā iegūtu tam novēlēto mantu. Katru gadu palielinās cilvēku skaits, kuri savu pēdējo gribu vēlas noformēt testamenta vai mantojuma līguma formā.
Svarīgi ir tas, lai noslēdzot mantojuma līgumu, mantojuma atstājēja griba ir izpausta brīvi un patiesi, bez spaidiem. Lai tiesisks darījums būtu spēkā, nepietiek ar to vien, ka tā dalībnieki izsaka savu gribu, bet ir nepieciešams lai šī griba būtu radusies brīvi bez maldības, viltus vai spaidiem. Tas nozīmē, ka mantojuma līgumā kā jebkurā citā tiesiskā darījumā, ir svarīgs pēdējās gribas izteikšanas patiesums. Tieši pēdējās gribas izteikums ir tas, kas veido tiesisku darījumu un ja pēdējās gribas izteikumā būs novērojami trūkumi, tad var rasties trūkumi darījuma izpildē.
Darba temats ir aktuāls, jo katru gadu palielinās cilvēku skaits, kuri savu pēdējo gribu vēlas noformēt testamenta vai mantojuma līguma formā. Kā arī bieži vien cilvēki neizprot cik plašas tiesības tiem piešķir likums mantojuma lietu kārtošanā.
Lai panāktu mērķi, tika izvirzīti šādi uzdevumi : analizēt pēdējās gribas rīkojuma iztulkošanu, analizēt pēdējās gribas rīkojuma izpildīšanu, aplūkot gadījumus, kad pēdējā griba tiek izteikta radiniekam un kad tā tiek izteikta trešajai personai, kā arī salīdzināt pēdējās gribas izteikšanu radiniekam ar tās izteikšanu trešajai personai.…

Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −8,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1396878
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties