Dalība JA Latvia pasākumā var būt labs veids kā skolēniem saprast kādu nākotnes karjeru izvēlēties, bet tai pat laikā dalība šādā pasākumā var arī “nobiedēt pirms laika”. Darba autorei šāds viedoklis radies pēc sarunas ar absolventi, kura domā par savu uzņēmējdarbību, bet vēl nav to īstenojusi. Ņemot vērā, ka absolventei ir neliela pieredze ar savu uzņēmējdarbību, ko ieguva skolēnu mācību uzņēmumā, viņa spēj apzināties cik daudz darba būs īstā uzņēmumā un tādēļ nevēlas uzņemties šo risku. Bet tas ir tikai pieņēmums, jo no vienas sarunas nevar noprast vai bailes no uzņēmējdarbības ir saistītas ar jau esošajām zināšanām un pieredzi vai arī biznesa ideja vēl nav līdz galam izplānota un tā tiks realizēta tiklīdz viss būs zināms.
SECINĀJUMI
1. JA Latvia ir izstrādās trīs programmas skolēnu kompetenču attīstībai: uzņēmējdarbība, finanšu pratība un karjera.
2. Pedagogiem JA Latvia piedāvā divu veidu tālākizglītības kursus pēc kuriem tiek iegūta tālākizglītības 12 - 36 stundu apliecība un starptautisks sertifikāts.
3. Lauku reģiona skolās arī neliela dalības maksa var būt šķērslis, lai skolēniem būtu iespēja iesaistīties dažādās populārās ārpusklases aktivitātēs, kā tas ir, piemēram, ar dalību JA Latvia pasākumos, taču tai pat laikā izglītības iestādes piedāvā citas alternatīvas, kas vērstas uz tā paša mērķa sasniegšanu.
4. Pastāv varbūtība, ka pat veiksmīga pieredze, kas iegūta no dalības JA Latvia pasākumā “Skolēnu mācību uzņēmums”, var būt par iemeslu kādēļ, netiek dibināts uzņēmums.
…