Mani ieinteresē visiem zināmā rakstnieka Viļa Plūdoņa personība, jo kā skolotāju viņu zinu visai maz. Tieši tāpēc es vēlos iepazīties ar Vili Plūdoni, ka skolotāju, zinot viņa daiļrades sasniegumus stāstu “Selgā”, gan dzejojumus “Divi pasaules” , “Rekviēms” un protams, poēmu “Atraitnes dēls”.
Referāta mērķis ir konstatēt, ko Vilis Plūdonis ir sasniedzi kā pedagogs.
Mērķa realizēšanai izvirzīju sekojošus uzdevumus:
1.iepazīties un analizēt literatūru;
2.veikt informācijas un avotu atlasi;
3.noskaidrot Viļa Plūdoņa pieredzi un kompetenci pedagoģijas darbā;
4. konstatēt viņa sasniegumus.
Viļa Plūdoņa sasniegumi literatūrā, tikpat kā netiks pieminēti, jo tie nav saistīti ar pedagoģijas darbu. Katra personība veidojas noteiktā laikā un noteiktā sabiedrībā. Cilvēkam var pārmest nepietiekamu sevis pilnveidošanu, bet nevar pārmest, ka viņš dzīvojis noteiktā laikā. Viļa Plūdoņa studijas
Vilis Plūdons tiecas pēc zinībām, viss ko viņš spēja tajā laikā, lai apgūtu pedagoģijas specialitāti, bija viņam pa spēkam.
Dzimtās mājas
Vilis. Plūdonis ir zemgalietis, un viņa dzimtās mājas ir Bauskas Pilsmuižas Lejnieki. Viņa dzimtais uzvārds ir Lejnieki, un tikai vēlāk, 1922.gadā, dzejnieka un viņa ģimenes uzvārds oficiāli kļūst Plūdonis. Tēva mājas atrodas Mēmeles kreisajā krastā, un, iespējams, šī Zemgales rota jau agrā bērnībā atklājusi zēnam ūdeņu burvīgo dabu.
Lejnieku ģimenē bijuši četri dēli, Vilis – priekšpēdējais no brāļiem . Vecākais – Kārlis, grāmatu mīļotājs, botānikas pazinējs un labs zīmētājs, miris jau 1904. gadā. Vidējais – Augusts bijis tirgotājs, arī liels grāmatu lasītājs , vēlāk dzīvojis Sibīrījā. Jaunākais – Jānis izmācījies par ārstu un līdz pat savai nāvei (1938) strādājis dažādās Latvijas vietās. Visu mūžu Jānis dzejniekam ir vislabākais draugs un biedrs.…