Kā jau iepriekš norādīju analizējamās anketas mērķis ir noskaidrot aptaujāto mācīšanās stilu un pēc noteiktiem kritērijiem apkopot un analizēt aptaujas rezultātus. Līdz ar to, pirmkārt jānoskaidro, kas ir mācīšanās stils.
Mācīšanās stils ir pieejas un paņēmieni, kurus indivīds izmanto mācīšanās procesā. Mācīšanās stilu un tā veidošanos ietekmē personība, vide, kā arī indivīda ģenētika. Mācīšanās stilu veido indivīda izziņas, sociālās, emocionālās un fizioloģiskās īpatnības. Katram indivīdam ir savs īpašs mācīšanās stils. Skolēnu/studentu aktivitāte un rezultāti mācīšanās procesā ir atkarīgi no skolotāja/pasniedzēja prasmes saskaņot savu mācīšanas stilu ar skolēnu/studentu mācīšanās stilu.
Apskatāmā anketa dod iespēju noskaidrot pie kura no četriem mācīšanās stiliem konkrētais respondents pieder.
Pielāgojošais mācīšanās stils
Lielākajai daļai aptaujāto respondentu - pieciem cilvēkiem – ir raksturīgs tieši pielāgojošais mācīšanās stils.
Personu, kurām raksturīgs pielāgojošais mācīšanās stils, spēcīgā puse ir pieredze un eksperiments. Šīs personas prot lietot eksperimentus jaunas pieredzes iegūšanai, un jūtas labi tad, ja paši visu var pārbaudīt eksperimenta rezultātā. Problēmu risināšanai izmanto kļūdu un meklējumu metodi. Pie šī mācīšanās stila piederošas personas var kļūt laimīgas vai nelaimīgas bez citu cilvēku dalības, respektīvi, ja pārbaudot jaunas idejas tiek iegūts pozitīvs rezultāts, tad šīs personas jūtas labi un ir apmierinātas, savukārt, ja tiek iegūts negatīvs rezultāts-tad šīs personas jūtas slikti un ir neapmierinātas. Šo personu vājā puse ir tā, ka pirms uzsāk pārbaudīt kādu no savām idejām, nepārbauda vai šo ideju, kāds jau agrāk nav pārbaudījis. Šīs personas visu pārbauda praktiskā darbībā, respektīvi, ir darītājas.…