Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:658278
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 20.07.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 22 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

1.Audzināšanas metožu salīdzinājums padomju un mūsdienu pedagoģijā.
Pārmaiņas sabiedrībā ļoti manāmi ievieš korekcijas arī audzināšanas sistēmā. Maina vecāku uzskatus, attieksmi pret bērnu, tie izvirza citas prasības viņam un līdz ar to ir jādomā par jaunām audzināšanas metodēm, kā vēlamo rezultātu sasniegt. Vecākiem būtu jāpamana, ka viņu bērni ir citādi salīdzinājumā ar iepriekšējām paaudzēm, līdz ar to audzināšanas metodes jāmaina līdzi laikam.
Ja vecāki grib, lai viņu bērni izaug atsaucīgi, veselīgi un būtu konkurētspējīgi mūsu pasaulē, sabiedrībā, viņu sagatavošanai dzīvei jālieto laikmetīgas metodes. Par mūsdienīgām un laikmetam atbilstošām audzināšanas metodēm ģimenē tiek daudz runāts pozitīva audzināšanā, kuras galvenais mērķis ir izveidot stipras gribas, bet atsaucīgus bērnus.
Agrāk bērna savaldīšanai lietoja pārspēku, radīja bērnos bailes un vainas apziņu. Lai rosinātu labi uzvesties, nepaklausības gadījumā bērniem iestāstīja, ka viņi ir slikti un nav pelnījuši labu apiešanos. Bailes zaudēt vecāku mīlestību un savas privilēģijas bija varens iebiedēšanas līdzeklis.(3;23)
Bērnu audzināšanu ģimenē agrāk ļoti daudz ietekmēja politika. Lai gan tagad un vienmēr audzināšanu ir ietekmējuši gan ekonomika gan politika. Agrāk visur tika uzsvērts, ka bērns, kas aug ģimenē būs nākamais kopienas, sabiedrības daļa. Ģimenei bija jāaudzina bērns ciešā saskaņā ar sabiedrības audzināšanas principiem, ieaudzinot viņos uzticību dzimtenei un komunistisku attieksmi pret darbu un sagatavot bērnu aktīvai līdzdalībai komunistiskās sabiedrības celtniecībai. Bērnu audzināšana nebija ģimenes “privātā lieta”, sabiedrībai bija tiesības un pienākums, to kontrolēt.(4;29)
Kā ģimene tika pakļauta un kontrolēt, tā arī vecāki stingri kontrolēja savus bērnus, un bērnam piedzimstot , viņi jau zināja par ko un kā viņa audzinās savu bērnu. Padomju pedagoģijā bija divas galvenās metodes: pārliecināšanas, darbības organizēšanas metodes. Pirmā sniedz nepieciešamās zināšanas un sniedz pārliecību, otrā ir tādu apstākļu radīšana, kad audzēknis ir spiest ievērot uzvedības noteikumus.(4;115)

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties