Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:533167
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 01.02.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Senajā Grieķijā pedagoģija kā zinātne, protams, vēl nepastāvēja, bet visa audzināšana tur bija valsts sastāvdaļa. Pietiek minēt tikai Platona ievērojamo darbu “Republika” un Aristoteļa “Atēnu satversme”. Abos darbos valsts uzlūkota kā noteikums, kas dara iespējamu atsevišķa individa attīstību. Lielākais negods – izraidīšana no valsts robežām. Platons pat iet tiktāl, ka valstij ieteic ierīkot bērnu zīdīšanas iestādes, tādejādi atņemot šo uzdevumu mātēm. Ar to viņš grib bērnu audzināšanas lietu pilnīgi padarīt par valsts lietu.
Romas valstī redzam līdzīgu parādību: kaut gan še augstāki vērtēta ģimene un visa audzināšana nostādīta vairāk uz reāliem pamatiem nekā Grieķijā, tomēr arī Romā audzināšana nozīmē cilvēka saglabāšana valstij, tās uzdevumiem un mērķiem.
Pavisam citādi Kristus mācības rašanās un pirmās izplatīšanās laikmetā. Kaut gan šis laikmets pa daļai sakrīt ar Romas varenību, un laika ziņā šķirošana nebūtu vajadzīga, tomēr uzskatu ziņā starp Romas ieskatiem un Kristus mācību pricipiāla atšķirība: Roma visnotaļ dibinās uz varas un tiesībām, Kristus nak ar mīlestību; Romā valsts un pilsoņa princips spēlē izšķīrēja lomu, Kristus mācība ir kosmopolitisms un savs tuvākais. Tamdēļ arī Kristus idejas, ja tā varētu izteikties, salauž valsts robežas un iet pāri tām. Kristus mācībā visi cilvēki ir kā brāļi, un katrs svešais un tālākais ir reizē tuvākais. Tamdēļ te nevar būt runas par polītisku audzināšanu un pedagoģijas sakaru ar polītiku. Kristus mācība polītikas nepazīst.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties