Nobeigums
Rakstot šo darbu nonācu pie atziņas, ka ja sāk pētīt kādu jautājumu dziļāk, tad uzrodas citi pētījuma jautājumi, katrs jautājums par katru interesantāks, tāpēc šajā darbā bieži vien ir apskatīta tēma no vairākām pusēm uzsverot vairākus akcentus, bet paliekot pie vienota mērķa, šajā gadījumā uzdevuma.
Kā viena no galvenajām atziņām ir tāda, ka sociālais darbinieks kā kuratoram ir jābūt apveltītam ar multi- domāšanas spējām. Ir jāizprot gan savas, gan citu starppersonas (personas vai grupas) nacionalitāti (etniskā piederība), reliģiju ( ticība , pārliecība, nostāja, garīgo vērtību sistēma), valodas kultūru, dzimuma psiholoģiju, personības psiholoģiju (ietverts- vecums, profesija, dzīvesvieta, ekonomiskais statuss, izglītības līmenis)- atmetot steriotipisku domāšanu.
Ja runa ir par kuratoru, tad kurators ir tas, kurš personu vai ģimeni sagaida pašvaldībā, ieved dzīvoklī, informē par tālākās sadarbības formām un iespējām, informē par turpmāko rīcību un uzdevumiem, sazinās ar institūcijām, ja tas nepieciešams, atjauno datus kopējā datu bāzē (projekta priekšlikums), kuras centrālais serveris atrodas “Mucenieki”/IUMSILS. Kurators ir klienta uzticības persona, rūpējas par viņa privātās dzīves neaizskaramību, attieksmi un tēlu sabiedrībā.…