Lai komersants varētu pārdot savas preces, tam īpaša uzmanība jāveltī tām tieksmēm, nodomiem un vēlmēm, kas liek pircējam pirkt piedāvāto preci vai pakalpojumu. Kā komersants var būt pārliecināts, ka tas piedāvā preces vai pakalpojumus, kas apmierina īpašas pircēju prasības? Lai rastu atbildi uz šiem jautājumiem, modrajam mārketinga speciālistam jāsaprot, kā cilvēki nonāk pie lēmuma kaut ko pirkt.
Mārketinga speciālisti var iegūt plašu informāciju par patēriņa tirgu un tirgus segmentiem. Izpētot kādu noteiktu Latvijas rajonu, viņi var uzzināt, cik cilvēku tajā dzīvo, cik no tiem beiguši vidusskolu, kāda ir izpeļņa ģimenē, cik ir tādu cilvēku, kas katru gadu ceļo divas vai vairākas reizes u.tml.
Tirgus speciālistu rīcībā ir arī liela daļa informācijas par pirkšanas procesiem un par to, kas un kur iepērkas. Tāpat nepieciešams zināt cēloņus, kas liek cilvēkiem pirkt, kā viņi iepērkas un kas nosaka viņu rīcību noteiktā pirkšanas situācijā.
Daži uzskata, ka patērētāji ir bezspēcīgi tirgū un ka viņi ir pilnīgi pakļauti tirgotājam. Ja tā būtu, tad tirgus speciālistiem būtu vajadzīga tikai kvantitātes informācija, kā, piemēram, ienākumu lielums un ģimeņu skaits. Tā kā ienākumi un iedzīvotāju skaits palielinās, tad arī pārdošanas apjomiem vajadzētu pieaugt.
Taču patērētāji nav marionetes mārketinga speciālistu rokās.…