Ikviens cilvēks ikdienā ir citu cilvēku ražotu preču patērētājs.
Ražotājs- fiziskā vai juridiskā persona, kas izgatavo vai atjauno preci pārdošanai vai uzrāda sevi kā ražotāju, norādot (marķējot) uz preces vai tās iesaiņojuma vai preces tehniskajā pasē savu nosaukumu (firmu), vārdu, uzvārdu un preču zīmi vai citu atšķirības zīmi.
Pakalpojuma sniedzējs- fiziskā vai juridiskā persona, kas sniedz pakalpojumu patērētājam.tu (firmu), v atjauno preci p
Pārdevējs- fiziskā vai juridiskā persona, kas uzņēmējdarbības veidā piedāvā vai pārdod preci patērētājam, kā arī persona, kas darbojas pārdevēja vārdā vai viņa uzdevumā .1
Ražotāja vai pārdevēja pienākums ir nodrošināt preces vai pakalpojuma pienācīgu kvalitāti, t.i., nodrošināt, lai precei, pakalpojumam vai tā rezultātā izgatavotai lietai nebūtu defektu, lai preci vai pakalpojumu varētu izmantot paredzētajam nolūkam.
Tomēr var gadīties, ka pēc preces iegādes vai vēlāk, preci lietojot, tiek konstatēti defekti, kuri netika ievēroti vai kurus nebija iespējams ievērot (slēpti defekti) un par kuru esamību neinformēja arī pārdevējs.
Šajā gadījumā un arī tad, ja tiek konstatēts viens no šādiem būtiskiem apstākļiem:
prece nav iesaiņota, bet iesaiņojums nepieciešams, lai pasargātu preci no bojājumiem vai bojāšanas (piemēram, iegādājoties mēbeļu komplektu, vienojamies ar pārdevēju par tā piegādi. Daļa piegādātā komplekta elementu nav iesaiņoti, kaut gan tradicionāli iesaiņojumam jābūt);
iesaiņojumā saņemtās preces komplektācija neatbilst tai komplektācijai, kādu līguma slēgšanas vai piedāvājuma iznākšanas brīdī pārdevējs uzrādījis ar preču paraugiem vai modeļiem;…