Mārketinga stratēģija tirgū
Nediferencētais mārketings – strādā ar visu tirgu kopā (nesegmentē), piemēram, zobupasta – to pērk un lieto visi. Šeit parasti ir šokējošas reklāmas, piem., reklāma, kur cilvēks tīra zobus un pēkšņi tas izkrīt un parādās asinis. Arī roku mazgājamie līdzekļi – parāda uz rokām tārpus, kas nonāk mūsu ķermenī, ja tās nenomazgājam, - lūk, tas skar mūs visus, iedomājoties to skatu, arī man uzreiz gribas nomazgāt rokas.
Diferencētais mārketings – šeit katram veido mārketinga stratēģiju atsevišķi. Piemēram, Cola – vairāk vērsta uz izklaidi, bet Sprite – uz sportu, kā sportisti cīnās, spēlēs – tas visbiežāk reklāmās attēlots.
Koncentrētais mārketings – cenšas visu apkopot vienā, mēģina iekļaut visus segmentus. Piemēram, esmu pat dzirdējusi, ka nevis tikai jaunieši, bet arī omītes lieto coca cola, jo tad pāriešot galvas vai vēdera sāpes, mazliet smieklīgi, bet arī man pašai krustmāte teica, ka man vajagot vismaz reizi sienā izdzert coca-colu, tad man nebūšot tik bieži kakla sāpes, interesanti, bet tā arī darot, kakls tiešām vairs nesāp.
Un visbeidzot – produkta pozīcijas nostiprināšana – atrod produktam īsto pozīciju.
Šajā posmā produktu noliek pašā labākajā mērķtirgus pozīcijā, šajā posmā ir jānostiprina tās īpašības, kas ļauj izcelties (pielāgo produktu pircējam un pielāgo tirgum). Šeit var izveidot arī, piem., produkta klases pozīciju, piem., izveidojot 1. Šķiru, 2. Šķiru vai 3. Šķiru. Interesanti likās, ka šeit pieder arī produkta pārdošana, piemēram, Kolonnā vai Drogās. Es nemaz nezināju, ka Kolonnās produkti ir par 30% dārgāki kā Drogās un tieši tie paši. Cik esmu dzirdējusi no draudzenēm citām, tad tās saka – nu Kolonnā preces ir daudz kvalitatīvākas un labākas, cenas arī nav īpaši dārgas, taču, kad pasaku, ka tas pats ir Drogās – viņas tam netic, jo uzskata, ka Drogās preces ir nekvalitatīvākas.
…