Secinājumi
Patents ir kompetentas valsts institūcijas izgudrotājam izsniegts dokuments, kas apliecina viņa autorību un vienīgi viņam , vai viņa tiesību mantiniekam dotās tiesības uz izgudrojuma izmantošanu līdz patenta termiņa beigām.
Pats galvenais mērķis ir nodrošināt uzņēmumam konkurētspējīgu priekšrocību neļaujot tirgū ienākt konkurentam ar tādu pašu vai līdzīgu produktu.
Patents darbojas tikai tai valstī, kurā tas izsniegts. Šobrīd neeksistē tā saucamais vispasaules patents, kaut patentu likumdošanas speciālisti par to domā. Bet ir patenti, kuri ir spēkā uzreiz vairākās valstīs.
Patents ir spēkā 15-20 gadus (šis laiks atkarīgs no valsts, kurā patents izsniegts).
Tiek izmantotas tādas stratēģijas kā: Speciāla (Ad hoc) patentu ,‘’Snaipera’’,
‘’Bloķēšana’’, ‘’Šaujamieroča’’ ,“Segšana” un “appludināšana”, “Žoga”, “Apkārtne”, “Prestiža” un “Putnubiedēkļa” stratēģija.
Patenti ir saistīti ar produktu un procesu funkcionālo un tehnisko aspektu. Lai kvalificētos patenta aizsardzībai, izgudrojumam ir jābūt jauninājumam un tam jāsatur izgudrojuma elements.
Patentējami objekti ir iekārtas un priekšmeti ar tehnoloģisku vērtību, arī ķīmiski savienojumi, metodes un paņēmieni kaut kāda tehnoloģiska procesa veikšanai,vielu pielietojumi noteiktam mērķim, piemēram konkrētu zāļu pielietojums konkrētas slimības ārstēšanai. Nepatentējami objekti ir:
Atklājumiem, zinātniskajām teorijām un matemātiskajām metodēm,
Mākslinieciskai jaunradei,
Shēmām, noteikumiem un metodēm garīga rakstura darbību veikšanai, spēlēm un datorprogrammām,
Informācijas prezentēšanai,
Cilvēku un dzīvnieku ārstēšanas metodēm (pretstatā medicīniskajiem līdzekļiem),
Izgudrojumiem, kuri ir pretrunā ar sabiedrisko kārtību un morāli,
Augu vai dzīvnieku sugu radīšanai vai būtisko bioloģisko procesu veikšanai, lai radītu augus vai dzīvniekus.
…