Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
5,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:617852
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 06.05.2016.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 29 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2011. - 2015. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Pašvaldības jēdziens un būtība    6
2.  Pašvaldības kompetence    11
2.1.  Autonomās funkcijas    15
2.2.  Deleģētās funkcijas    21
2.3.  Brīvprātīgās funkcijas    26
3.  Pašvaldību kompetence un ar to saistītā problemātika    32
  Nobeigums    38
  Izmantotās literatūras saraksts    42
Darba fragmentsAizvērt

Nobeigums
Kopš neatkarības atgūšanas pašvaldības ir attīstījušās jaunā virzienā. Ir mainījusies pašvaldību loma to pārvaldībā esošo administratīvo teritoriju vietējo iedzīvotāju dzīvē, pieaudzis pašvaldībām nodoto funkciju skaits, kā arī to statuss vienotajā pārvaldes sistēmā. Pašvaldībām piešķirta autonomija, kas nodrošina to iespēju pieņemt patstāvīgus lēmumus savu vietējo iedzīvotāju interesēs. Pašvaldības veido demokrātiskas valsts pamatus, tādēļ mēs pamatoti varam pašvaldības dēvēt par konkrētās valsts demokrātijas spoguli- jo vairāk attīstītas pašvaldības, jo lielāka demokrātija valstī.
Izvēloties darba tēmu autore izvirzīja mērķi izpētīt un izanalizēt pašvaldībām piešķirto kompetenci un apkopot ar to saistīto problemātiku.
Darba ietvaros autore analizēja dažādos informācijas avotos pieejamās pašvaldības definīcijas. Analizējot pašvaldības definīcijas autore nonāca pie secinājuma, ka pašvaldība ir atvasināta publiska persona, kas ar vēlētu pārstāvju starpniecību, realizē tai ar likumu piešķirtās tiesības un funkcijas savas kompetences ietvaros saskaņā ar vietējo iedzīvotāju un valsts interesēm. Pašvaldībām piemīt pazīmes, kas raksturo šī jēdziena būtību, tās ir: vietējā vara, iedzīvotāju intereses, noteikta administratīvā teritorija, likuma vai pārvaldes iestādes deleģēta kompetence.
Neskatoties uz faktu, ka Latvija ir samērā neliela valsts, tajā funkcionējošās pašvaldības ir ļoti dažādas, tās atšķiras pēc ģeogrāfiskā novietojuma un teritorijas platības, iedzīvotāju skaita un demogrāfiskās struktūras, pēc pieejamajiem finanšu resursiem un citām pazīmēm. Normatīvais regulējums attiecībā uz pašvaldībām ir unificēts un attiecās uz visām pašvaldībām vienādā mērā. Šajā sakarā autore vēlētos norādīt, vadoties pēc saviem secinājumiem, kā arī pēc darbā analizētā ekspertu grupas atzinuma par vietējās pārvaldes darba uzlabošanu, ka likumdevējam, veidojot pašvaldību tiesisko regulējumu, nevajadzētu pārlieku ierobežot spējīgu vietējo pašvaldību autonomiju un pašiniciatīvu, kā arī paredzēt normatīvajā regulējumā normas, kas stiprinātu arī vājākās pašvaldības.
Analizējot jēdziena kompetence definīcijas, autore secināja , ka kompetence ir pilnvaru kopums, kas ar normatīvo aktu starpniecību piešķirts atsevišķiem varas …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties