Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:889145
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 15.11.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Latvijas pašvaldību darbības vispārējs raksturojums    4
1.1.  Pašvaldību budžets    5
1.2.  Pašvaldību finansu izlīdzināšanas fonds    6
2.  Latvijas pašvaldību funkcijas    7
2.1.  Pašvaldību pastāvīgās funkcijas    7
  Secinājumi    11
  Izmantotā literatūra un avoti    12
Darba fragmentsAizvērt

Jautājums par pašvaldībām un to funkcijām ir aktuāls, jo pašvaldību darbība skar un ietekmē visu Latvijas iedzīvotāju dzīvi neatkarīgi no vecuma, dzimuma un reliģijas un iedzīvotājiem jābūt informētiem par tiem procesiem, kas ietekmē viņu ikdienu.
Vietējās pašvaldības nozīmē vietējās varas tiesības un spēju likumā noteiktajās robežās regulēt un vadīt nozīmīgu valsts lietu daļu uz savas atbildības un vietējo iedzīvotāju interesēs.
Pašvaldība rodas pirms centrālās varas, jo bija organiska nepieciešamība pret kādu institūciju, kas regulētu. Pēdējos gados pasaulē notiek, tā saukta “pašvaldību Renesanse”.
Par pašvaldību raksturojošiem elementiem var nosaukt: noteiktu administratīvu teritoriju, pastāvīgus iedzīvotājus, demokratisko lēmējinstitūciju (dome, padome), pilsoņu (vietējo iedzīvotāju) ievēlētu vai domes (padomes) ievēlētu izpildvaras vadītāju, pastāvīgu budžetu un tiesības iekasēt nodokļus un nodevas.
Pašvaldības galvenais mērķis ir kalpot vietējiem iedzīvotājiem un rūpēties par viņu sociālo aizsardzību un labklājību. Pamatojoties uz šī mērķa ir noteiktas Latvijas pašvaldību funkcijas.
Šodien Latvijā ir divu līmeņu pašvaldības: vietējās pašvaldības – pilsētu, pagastu, novadu pašvaldības un rajona pašvaldības.
Latvijas pašvaldību darbības tiesiskā bāze: likums “Par pašvaldībām” (pieņemts 19.05.1994); likums “Par pašvaldību budžetiem” (pieņemts 29.03.1995); likums “Par budžetu un finansu vadību” (pieņemts 24.03.1994); likums “Par pašvaldību finansu izlīdzināšanu” (pieņemts 05.03.1998.) - tiek sastādīts katru gadu; likums “Par pašvaldību finansu stabilizēšanu un pašvaldību finansiālās darbības uzraudzību” (pieņemts 21.05.1998.), kā arī Eiropas Vietējo Pašvaldību Harta (1985.).
Likums “Par pašvaldībām” reglamentē Latvijas pašvaldību darbības vispārīgos noteikumus un ekonomisko pamatu, pašvaldību kompetenci, domes (padomes) un tās institūciju, kā arī domes (padomes) priekšsēdētāja tiesības un pienākumus, pašvaldības attiecības ar Ministru kabinetu un ministrijām, kā arī pašvaldību savstarpējo attiecību vispārīgos noteikumus.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties