Pašvaldības ir neatņemama valsts publiskās varas pārvaldes sastāvdaļa, kas pastāv daudzās valstīs. Parasti tās tiek ievēlētas un to darbība norisinās uz relatīvi nelielas teritorijas. Pašvaldības nonāk visciešākajā kontaktā ar iedzīvotājiem un viņu ikdienas problēmām. Par pašvaldību primāro darbības uzdevumu ir jāuzskata iedzīvotāju sociālo vēlmju nodrošināšana, izdodot lēmumus, kuru mērķis ir iedarboties uz katra iedzīvotāja konkrētajiem dzīves apstākļiem.
Stiprinot pašvaldības, stiprinās visa tauta un tiek realizēta efektīvāka un demokrātiskāka sabiedrības politika. Tāpēc pašvaldībām un to funkcijām ir nepārvērtējama nozīme visas politiskās sistēmas leģitimēšanā un funkcionēšanā.
Es izvēlējos tematu ”Pašvaldību attīstība un funkcijas Latvijā” ,jo pašvaldības ir tuvākā un tiešākā politiskā vadība un ar to nākas saskarties ikdienas dzīvē .
Mana studiju darba mērķis ir sniegt priekšstatu gan par pašvaldību attīstību, gan par pašvaldību funkcijām Latvijā ,kā arī man pašai padziļināti iegūt zināšanas par pašvaldību darbību.
Savā darbā izmantošu šādas metodes – salīdzinošo , analīzes, novērošanas.
Darba galvenie uzdevumi ir:
1)izpētīt informāciju par pašvaldību attīstību un to funkcijām,
2) izpētīt tiesību normas un literatūru ,kas ir saistīta ar pašvaldību darbību
3) veikt iegūtās informācijas analīzi.
Pētnieciskā bāze: šajā darbā tiks izmantota galvenokārt juridiska rakstura literatūra, žurnālu un avīžu raksti ,zinātniskie raksti, interneta resursi un šo sfēru saistošie likumi ,kā, piemēram, likums ”Par pašvaldībām” , Vispasaules deklarācija par vietējām pašvaldībām , Eiropas harta par vietējām pašvaldībām.…