Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:646288
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 10.12.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Pašvaldību būtība    3
2.  Pašvaldību darbība un funkcijas    4
3.  Pilsētas Dome    7
4.  Domes priekšsēdētājs un Domes priekšsēdētāja vietnieki    10
5.  Domes pastāvīgās komitejas    11
6.  Revīzijas komisija    12
7.  Pašvaldību atbildība    13
8.  Informācijas avoti    15
Darba fragmentsAizvērt

Šodienās Latvijā ir vērojama valsts varas un pārvaldes demokratizācija un decentralizācija, kura ir cieši saistīta ar vietējo pašvaldību attīstību. Jau vairākus gadus notiek pašvaldību reformas. To mērķis ir tālāka varas un pārvaldes decentralizācija, administratīvi teritoriālā iedalījuma reformu realizācija, pašvaldību darbības un sniegto pakalpojumu pilnveidošana, pašvaldības ekonomiskās bāzes nostiprināšana, pašvaldību deputātu un ierēdņu apmācību organizēšana, kā arī plaša iedzīvotāju iesaistīšana pašvaldību darbībā. Jāatzīmē, ka visās demokrātiskās valstīs bez centrālās varas un pārvaldes institūcijām izveidotas un darbojas pašvaldības. Pašvaldības uzskata par katras demokrātiskas iekārtas pamatu - jo attīstītākas pašvaldības, jo lielāka demokrātija valstī. Tieši pašvaldību līmenī ir lielākas iespējas iesaistīt pilsoņus pārvaldes darbā, izmantot viņu zināšanas un spējas dzīves apstākļu uzlabošanai. Cilvēks mūsdienu sabiedrībā ir cieši saistīts ar vietējām pašvaldībām - tas piedzimst pašvaldības finansētajā slimnīcā, apmeklē pašvaldības pirmsskolas bērnu iestādes, iegūst sākotnējo un vidējo izglītību pašvaldības skolās, izmanto pašvaldības uzturētos ceļus un ielas, ūdensvadu, kanalizāciju un atkritumu savākšanas sistēmu, apmeklē pašvaldības bibliotēkas, parkus, sporta un atpūtas objektus. Municipālā policijas rūpējas par sabiedrisko kārtību un sargā vietējos iedzīvotājus. Pašvaldība nodrošina vietējiem iedzīvotājiem primāro medicīnisko aprūpi, sniedz sociālo palīdzību vecajiem ļaudīm un trūcīgajiem, palīdz dzīvokļa jautājuma risināšanā. Un beidzot cilvēks parasti nomirst pašvaldības slimnīcā un viņu apglabā kapos, kurus uztur pašvaldība.
Par pašvaldību pieņemts uzskatīt vietējās lēmējvaras un izpildinstitūciju kopumu. Latvijas Republikas likumā “Par pašvaldībām” pašvaldība formulēta kā valsts vietējā pārvalde, kas ar pilsoņu vēlētas pārstāvniecības - domes (padomes) - un tās izveidoto institūciju un iestāžu starpniecību nodrošina likumos noteikto funkciju, kā arī likumā paredzētajā kārtībā Ministru kabineta doto uzdevumu un pašvaldības brīvprātīgo iniciatīvu izpildi, ievērojot valsts un attiecīgās administratīvās teritorijas iedzīvotāju intereses [1].…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1187807
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties