Šī darba pirmajā daļa varēsiet iepazīties ar pašpatēriņa būtību. Uzzināsiet, ko nozīmē pašpatēriņš un kā noteikt to, ka noticis pašpatēriņa darījums, kā arī to, kas jādara, pēc šī darījuma notikšanas. Būs arī īss ieskats pašizmaksās, jo pašizmaksa ir pašpatēriņa darījuma ar nodokli apliekamā vērtība. Būs arī palīdzība grāmatvežiem- kā pareizi iegrāmatot pašpatēriņa notikušos darījumus.
Šī darba otrajā daļā varēsiet iepazīties ar priekšnodokli. Tiks apskatīts arī priekšnodokļa likums, kā arī šī likuma izmaiņas(korekcijas) un uzzināsiet kā pareizi aprēķināt priekšnodokli un kā to pareizi atskaitīt no kopsummas un pēc tā apreiķināšanas kāda summa iemaksājama budžetā. Uzzināsiet kādos gadījumos nedrīkst attskaitīt priekšnodokli no darījumos iegūtās summas.
Tiks apskatīti daži veidi no kuriem atskaitāms priekšnodoklis. Piemēram, reprezentācijas nolūkā, nekustamā īpašuma gadījumā un nelietots nekustamā īpašuma gadījumā, u.c.
Un tā pat kā pašpatēriņam, tā pat arī par priekšnodokli būs informācija grāmatvežiem un citiem iedzīvotājiem, kuriem ir noderīga informācija par priekšnodokļa pareizu grāmatojumu.…