Jebkurš cilvēks piedzimst ar vajadzību socializēties. Kopš savas dzīves pirmajām dienām mēs nonākam vidē, kur ap mums ir apkārtējie cilvēki - sākotnēji tie ir vecāki, brāļi, māsas, tuvi radinieki, vēlāk draugi, bērnudārza biedri un skolas biedri, apkārtējā sabiedrība. Cilvēkam augot, viņš izvēlas sev profesiju, kura viņu saista, interesē. Viņam jāstrādā kopā ar kolēģiem. Visos šajos posmos cilvēks ir saskarsmes procesā. Viņam ir jāattīsta savas saskarsmes spējas, jādomā par tām utt.
Mēs dzīvojam tehnikas laikmetā, kad automobilizācijai ir arvien nozīmīgāka loma sabiedrības sociāli ekonomiskajā attīstībā. No automobilizācijas radītajām problēmām (vides aizsardzība, satiksmes organizācija, utt.) īpašu nozīmi ir ieguvusi satiksmes drošība. Tā kļuvusi par sociālo problēmu ar lielu valstisku nozīmi, jo transportlīdzekļu skaits nemitīgi pieaug.
Satiksmes drošības līmeņa paaugstināšana ir komplekss uzdevums, kas aptver organizatoriska, inženiertehniska, tiesiska, ekonomiska, medicīniska un cita rakstura jautājumu risināšanu. Tomēr galvenais faktors, kas nosaka visu šo pasākumu kompleksa efektivitāti, bija un paliek ceļu satiksmes dalībnieku disciplinētības līmenis, tas kā pieņemtās normas un noteikumus ievēros ceļu satiksmē iesaistītas personas.
Satiksmes drošības sistēmu regulē tiesību normas, starp kurām viens no galvenajiem normatīvajiem aktiem ir Ceļu satiksmes noteikumi, ko apgūst ikviens, kurš vēlas iegūt autovadītāja apliecību.
Šajā darbā izpētīti un analizēti faktori, kas ietekmē cilvēku mijiedarbību un satiksmes noteikumu apguvi.
Darba mērķis: Pētīt kā mācībspēka un mācāmo saskarsme ietekmē satiksmes noteikumu apguvi.
Uzdevumi:
1.Iepazīties ar psiholoģisko un pedagoģisko literatūru par saskarsmes būtību, saskarsmes mijattiecībām.
2.Analizēt transporta līdzekļu vadītāju sagatavošanas tematiskos plānus un programmas.…