Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:467316
 
Vērtējums:
Publicēts: 15.02.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2000. - 2010. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Pasaules ekoloģija    3
  Ūdens – svarīgs dzīvības faktors    8
  Enerģētika    9
  Enerģētiskā un izejvielu problēma    10
  Zemes resursi    13
  Mežu resursi    14
  Pasaules ekoloģiskā problēmas    14
  Pasaules ekonomikas, politikas, ekoloģijas attīstības prognožu apkopojums    19
  Secinājumi    19
  Literatūras saraksts    21
Darba fragmentsAizvērt

Augi un dzīvnieki ir pielāgojušies konkrētam klimatam, pieejamo barības resursu veidam, dabiskajiem ienaidniekiem un citiem konkrētajam apvidum raksturīgajiem apstākļiem. Daudzas sugas ir ļoti izturīgas un tās panes krasu vides apstākļu maiņu. Citas sugas ir piemērojušās kādam noteiktam barības veidam, tādēļ tās ir ļoti atkarīgas no noteiktu sugu augu vai dzīvnieku daudzumu areālā, piemērotiem apstākļiem mājokļa veidošanā u.tml. Ja vides apstākļi kļūst nelabvēlīgi šie specializēto sugu īpatņi ir lemti bojāejai.
Stabilos vides apstākļos, kā tas vērojams tropiskajos mežos, laika gaita attīstījās attīstījies ļoti daudzveidīgs pielāgošanās “tīkls”. Šādos apstākļos vietas paliek daudzām un dažādām sugām- arī ļoti specializētām. Dažu sugu populācijas ir nelielas, reizēm tajās ir pavisam nedaudz īpatņu .Šādas ekosistēmas ir ļoti trauslas, tās nepanes nekādu svešu faktoru ietekmi. Ja sākotnējā veģetācija un augsne ir iznīcināta, tās grūti atjaunot. Ziemeļeiropas lapu koku mežos dzīvo daudz mazāk sugu, un tiem nav raksturīgas šauras specializējušās sugas. Toties šo nedaudzo sugu populācija parasti ir lielas un ekosistēmas krietni stabilākas nekā tropiskajos mežos. Eiropas mežu var izcirst, un pēc zināma laika tās atkal ataug. Daudzām šeit sastopamām sugām ir labi attīstīta diseminizācija, tās ātri ieceļo no apkārtējiem mežiem un kolonizē šo telpu. Pārējas sugas seko vēlāk.
Stabilitāte ir sistēma spēja saglabāt zināmu homeostāzi, ekosistēmas spēja izturēt ārējās ietekmes vai pretoties tām. Sistēma ir pašregulējoša, un šis pašregulācijas mehānisms palīdz tai atjaunot ekoloģisko līdzsvaru, tā nonākot zināmā stabilitātes stāvoklī.
Ekosistēmas augu produktivitāte ir atkarīga no gada nokrišņu daudzuma. Ja tas samazinās par 50%, augu kopējā biomasa var samazināties par 20-30%, bet augēdāju- par 10-15%. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1115404
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties