Nostiprinot pašapziņu, iespējams uz visiem laikiem uzlabot savu dzīvi. Tā ir kā vairogs pret pasauli, Tavs glābšanas riņķis brīžos, kad neiet tā, kā vajag. Ja cienīsi pati sevi, Tev būs pārliecība, ka spēj tikt galā ar jebkuru situāciju. Pašapziņa rada pašcieņu, un to Tev neviens nevarēs atņemt...
Kas ir pašapziņa?
Pašapziņa ir ticība sev un savām spējām un – galvenais – apmierinātība ar sevi.
Kāpēc pašapziņa ir būtiska
1. Cilvēki sasniedz vairāk, ja tic paši sev.
2. Pašapziņa nozīmē, ka Tu uzdrīksties būt pati.
3. Ja Tev būs pašapziņa, Tu sevi cienīsi. Tikai tad, kad Tu pati sevi cienīsi, Tevi cienīs arī visi pārējie.
4. Tu sapratīsi, ka daudz svarīgāk ir censties piepildīt savus mērķus, nevis paveikt to, ko no tevis gaida citi.
5. Pašapziņa nozīmē, ka tev nevienam nekas nav jāpierāda.
6. Tu jutīsies daudz laimīgāka, ja zināsi, ka esi godīga pati pret sevi.
Nav viegli pret sevi izturēties ar cieņu, un ir ļoti grūti vispirms ņemt vērā savas, nevis citu domas. Taču pašapziņu iespējams iemācīties. Diemžēl vairumam no mums pašapziņa tiek iedzīta pavisam agrā vecumā. Mums iemāca, ka mūsu “vērtību” nosaka nevis tas, kas mēs esam, bet tas, kas mums pieder, ko darām, kurp ejam, ko pazīstam, un tas, vai citiem mēs patīkam vai nepatīkam. Ļoti reti mums māca, cik svarīgi ir mīlēt pašiem sevi.
Tavā varā ir iegūt pašapziņu, tev tikai jāapņemas to darīt. Pašapziņa ļauj tev izdarīt izvēli. Mums iemāca pašiem par sevi neko labu neteikt. Mums iemāca nelielīties, nedziedāt sev slavas dziesmas, bet gan būt pazemīgiem un vienkāršiem. Pašapziņai nav nekāda sakara ar iedomību vai uzskatu, ka esi labāks par visiem pārējiem. Pašapziņa nozīmē ticēt sev, patikt sev un darīt to, ko uzskati par pareizu. Mūsu sabiedrībā jebkuras sevis mīlēšanas un slavēšanas izpausmes tiek uzskatītas par kaut ko slikti, bieži tās tiek saistītas ar narcismu (savu interešu pārspīlētu aizstāvēšanu) un egoismu (nespēja runāt par kaut ko citu kā vien sevi pašu).Vai šādiem ķēmiem piemīt pašapziņa? Necik un nekādā mērā. Iespējams, ka viņi šķiet pašapzinīgi un pārliecināti par savu uzskatu pareizību, bet īstenībā viņi ir ļoti nedroši cilvēki, kas cenšas sevi apliecināt citu priekšā. Tāpēc viņi vienmēr tiecas būt uzmanības centrā. Ja viņiem būtu kaut mazliet pašapziņas, viņi negribētu pierādīt, ka ir skaisti, gudri vai nozīmīgi, jo viņi būtu par to pārliecināti.
…