Rezumējot literatūras pārskatā iekļautos jautājumus, var secināt, ka straujā attīstības un pārmaiņu procesā sabiedriskās attiecības un mārketings arvien vairāk tiek diversificēti dažādos virzienos, visbiežāk saglabājot uzskatu, ka sabiedriskās attiecības ir mārketinga sastāvdaļa. Integrētā mārketinga komunikācijā gan sabiedriskās attiecības tiek nostādītas līdzvērtīgā pozīcijā ar mārketingu, pat ja jēdzieniski tās abu sfēru apvienojums tiek pakārtots zem „mārketinga komunikācijām”.
Viens no būtiskākajiem mārketinga un sabiedrisko attiecību integrācijas iemesliem ir resursu ierobežotības problēma. Apvienojot divas sfēras kopējam budžetam un zem relevantiem mērķiem, organizācija spēj efektīvāk izmantot esošos finansiālos un cilvēk- resursus, tādejādi īstenotās mārketinga un sabiedrisko attiecību aktivitātes parasti ir efektīvākas. Resursu efektīva sadale īpaši svarīga mazajiem uzņēmumiem un bezpeļņas organizācijām, kuriem ir salīdzinoši grūti konkurēt ar milzīgām, starptautiskām korporācijām un uzņēmumiem mārketinga un sabiedrisko attiecību darbībā.
Līdztekus resursu sadalījumam kā organizācijas mērķu sasniegšanas ietekmējošiem faktoriem, mārketinga un sabiedrisko attiecību vide un darbības virzieni kļūst arvien daudzveidīgāki informācijas tehnoloģiju iespaidā, piedāvājot daudzus jaunus komunikāciju risinājumus.
Lai atvieglotu mazo uzņēmumu un bezpeļņas organizāciju mārketinga un sabiedrisko attiecību konkurētspēju, Levinsons un Levine attīstījuši teoriju par partizāņu mārketingu un partizāņu sabiedriskajām attiecībām, kā speciālu stratēģiju, kas balstīta radošas pieejas īstenošanā jebkurā mārketinga un sabiedrisko attiecību aktivitātē, galvenokārt investējot laiku un enerģiju idejas radīšanā un komunikācijas procesā, nevis finansiālu resursu ieguldīšanu to pašu mērķu sasniegšanā.
Tā kā partizāņu sabiedrisko attiecību jēdziens un Levina piedāvātā Tifānijas teorija kā galvenā taktika, idejiski balstīta Levinsona partizāņu mārketinga teorijā, būtiskas atšķirības starp partizāņu mārketinga un partizāņu sabiedriskajām attiecībām nepastāv. Būtiskākie stratēģijas elementi abās sfērās ir komunikācija un ilgtermiņa attiecību veidošana ar esošajiem klientiem, un daudzveidīgu radošu risinājumu meklēšana, kas veicinātu esošo klientu lojalitāti un piesaistītu potenciālos patērētājus, ar maksimāli zemiem finansiālajiem izdevumiem.
…