Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 28. janvāra Regula Nr. 178/2002, ar ko paredz vispārīgus pārtikas aprites tiesību aktu principus un prasības, izveido Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestādi un paredz procedūras saistībā ar pārtikas nekaitīgumu
Šī regula ir pamats tam, lai saistībā ar pārtiku nodrošinātu cilvēku veselības un patērētāju interešu augstu aizsardzības līmeni, jo īpaši ņemot vērā atšķirības pārtikas, tostarp tradicionālo produktu, piegādē, vienlaikus nodrošinot efektīvu iekšējā tirgus darbību. Ar to nosaka kopējos principus un pienākumus, stingri zinātniska pamata nodrošināšanas līdzekļus, efektīvu organizatorisko kārtību un procedūras, kas ir lēmumu pieņemšanas pamatā jautājumos par pārtikas un barības nekaitīgumu.
Šajā regulā izstrādātas procedūras attiecībā uz jautājumiem, kam ir tieša vai netieša ietekme uz pārtikas un barības nekaitīgumu. Regula attiecas uz visiem pārtikas un barības ražošanas, pārstrādes un izplatīšanas posmiem. Tā neattiecas uz produktu primāro ražošanu savam patēriņam vai pārtikas sagatavošanu, manipulācijām ar to vai uzglabāšanu mājās savam patēriņam.
Eiropas Parlamenta un Padomes 2004. gada 29. aprīļa Regula Nr. 852/2004 par pārtikas produktu higiēnu
Šī Regula nosaka vispārīgos pārtikas higiēnas principus, kas ir jāievēro visām pārtikas apritē iesaistītajām personām visos pārtikas aprites posmos. Regula neattiecas uz primāro produktu (primārās ražošanas produkti ir produkti, tostarp lauksaimniecības, lopkopības, medniecības un zvejniecības produkti) ražošanu, kas paredzēti patēriņam uzturā, pārtikas sagatavošanu, apstrādi vai glabāšanu patēriņam savā uzturā, primāro produktu tiešo piegādi nelielos daudzumos galapatērētājam vai vietējam mazumtirdzniecības uzņēmumam.
Pārtikas aprites uzraudzības likums
Likuma spēkā stāšanās datums: 1998. gada 20. marts. Šis likums regulē pārtikas aprites kārtību, pārtikas kvalitātes valsts uzraudzību un kontroli, kā arī nosaka atbildību par šā likuma un uz tā pamata izdoto normatīvo aktu pārkāpumiem. Šā likuma mērķis ir nodrošināt kvalitatīvas un cilvēku veselībai, dzīvībai un videi nekaitīgas pārtikas apriti, novēršot risku, veicinot tirdzniecību un aizsargājot patērētāju intereses.…