Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:121924
 
Vērtējums:
Publicēts: 16.12.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Politiskās partijas Latvijā    4
  Partiju sistēmas    5
  Partiju sistēma Latvijā 20.gados    6
  Partiju sistēma Latvijā šodien    7
  Secinājumi    9
  Izmantotā literatūra    10
Darba fragmentsAizvērt

Politisko partiju pirmsākumi meklējami Senajā Grieķijā, taču mūsdienu politiskās partijas radās Eiropā. Viens no vecākajiem partiju skaidrojumiem parādījās 19. Gadsimtā, un līdz pat mūsdienām tas uzskatīts par vienu no labākajiem: politiskās partija ir organizācijas, kas vēlēšanu sacensībā cenšas gūt uzvaru cīņā par varu, sacenšoties ar vienu vai vairākām līdzīgām organizācijām.1
Mūsdienās, tāpat kā 19.gadsimtā un 20.gadsimta sākumā, parlamentārās partijas veidojas pēc tradicionālās shēmas. Amerikas un Eiropas politisko partiju vēsture vienlaikus ir arī politiskās iekārtas un sociālo pārmaiņu vēsture. Šie divi faktori būtiski ietekmējuši politisko partiju tapšanu un attīstību.
Politisko partiju tapšanas procesā svarīga loma ir deputātu grupai, kas apvieno viena politiskā virziena pārstāvjus parlamentā vai vietējās varas līmenī. Liela nozīme ir arī dažādu līmeņu vēlēšanu komitejām, kuru galvenais uzdevums ir plašāk aptvert dažādus vēlēšanu apgabalus un popularizēt partijas platformu un kandidātus.2
Galvenā politiskā funkcija ir politiskās varas iegūšana, noturēšana, organizēšana un realizēšana noteikta politiskā režīma apstākļos.
Mūsdienu sabiedrības politiskā dzīve ir ļoti sarežģīta un daudzpusīga. Tajā piedalās daudz dalībnieku, kuru vidū liela nozīme ir politiskajām partijām, kuras ieņem centrālo vietu valsts politiskajā dzīvē, jo tās veic noteiktus uzdevumus, kādus citas organizācijas vai nu nav spējīgas, vai arī nevēlās veikt. Partijas funkcionē mijiedarbībā cita ar citu, jo vienlaikus sabiedrībā pastāv dažādu sociālo grupu intereses, un tās paver iespēju dažādu sociālo slāņu un grupu politiskās gribas izpausmei un kontrolē viena otru, nepieļaujot viena politiskā spēka monopolu.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties