Taču kopumā vērtējot, šie viedokļi ir krasi atšķirīgi, jo puškunti pētnieki uzsver, ka kapitālisms neizdzīvos un ka to lēnām okupē sociālistiskais tirgus, bet Plotkāns uzsver to, ka nepastāv nākotne bez kapitālisma, ka tas nemainīsies, mainīsies tikai cilvēki un attieksme pret visu šo problēmu.
Salīdzinot šos viedokļus ar Kārļa Marksa teoriju par kapitālismu ir saskatāmas viennozīmīgas sakarības ar puškuntī viedokli, ka kapitālisms sagraus sevi no iekšienes, taču pēc Kārļa Marksa domām, kapitālisma galam bija jāpienāk, kad tas tiks apspiests, bet šie domātāji uzskata citādāk. Pēc latvišu ekonomista domām kapitālisms nekad nepazudīs, bet pēc Ajana Marzai, Jamala Shinwari un Hanana Hanana domām tas strauji manīsies un iegūs pavisam citu formu.
Secinājumi
Kopumā izanalizējot šo jautājumu par globālās kapitālisma krīzes nākotni, ir iespējams saskatīt, ka kapitālisma nākotne tiešām ir apdraudēta, pastāv tikai jautājums cik ļoti.
Es personīgu, uzskatu līdzīgi latviešu ekonomistam Aigaram Plotkānam, ka kapitālisms nepazudīs un nemainīsies, iespējams, ka mainīsies tikai situācija un politika kas valdīs apkār globālajam kapitālismam, taču tā galvenā doma nemainīsies. Bet piekrītu arī Ajana Marzai, Jamala Shinwari un Hanana Hanana domām par situācijas nopietnību un to, ka ASV zaudēs savu vietu ražošanas dominējošajā valstu pārsvarā.
Veicot darba analīzi varēja ļoti labi saskatīt atšķirīgo domāšanu starp latviešu un puškunti pārstāvjiem, jo tika diskutēts par šo jautājumu ar ļoti dažādiem argumentiem, kā arī viedoklis un izmantotie piemēri situācijas aprakstīšanai bija ļoti dažāds, to varētu pamatot ar to, cik ļoti šī problēma skar noteikto reģionu, kur pētnieki atrodas.
…