Studiju darbs „Pārmaiņu vadības prakse Kuldīgas novada organizācijās” ir izstrādāts ar mērķi izpētīt un analizēt pārmaiņu vadības veidus, ietekmi u.c. saistītos procesus, kā arī sniegt priekšlikumus to pilnveidošanai un veiksmīgākai īstenošanai.
Darbinieki, neapšaubāmi, ir uzņēmumu vērtīgākie resursi, par kuriem ir jārūpējas arī pārmaiņu laikā, lai pēcāk organizācija spētu pilnvērtīgi funkcionēt. Šī iemesla dēļ, pārmaiņu laikā un tām gatavojoties, kā arī pēc pārmaiņām, darbinieki ir jākoordinē un jāinformē, uz ko arī darba autore liek uzsvaru, pamatojoties uz savu personīgu pieredzi.
Darbā apskatīts pārmaiņu vadības jēdziens, tā veidi, ietekme u.tml. Darba ietvaros autore pētīs pārmaiņu vadības būtību, veidus, ietekmi, iespējamās sekas, problēmas.
Studiju darbs sastāv no ievada, trīs nodaļām, secinājumiem un priekšlikumiem. Darba pirmajā nodaļā autore apraksta pārmaiņu vadību un tās būtību, kā arī tās aktualitāti un nepieciešamību pēc tām. Tiek aprakstīti iespējamie pārmaiņu veidi un pārmaiņu vajadzības iemesli. Otrā daļa ietver sevī personāla vadītāja lomas aprakstu pārmaiņas vadības procesos, ietverot arī darbinieku reakcijas, iestājoties vajadzībām pēc pārmaiņām, vai pārmaiņu ieviešanas laikā, kā arī motivācijas lomu šo procesu laikā. Trešā nodaļa ietver autores veiktās aptaujas rezultātu analīzi, lai iepazītos ar Kuldīgas novada organizāciju darbinieku pieredzi un varētu izdarīt secinājumus un sniegt priekšlikumus, kā arī novērot esošās tendences.
Balstoties uz iegūto informāciju, tika izstrādāti secinājumi par pārmaiņu vadību un pārmaiņu vadības pieredzi Kuldīgas novada organizācijās kopumā, kā arī tika sniegti priekšlikumi tās uzlabošanai un efektivitātes palielināšanai.