Pārmaiņas ir pastāvīga procesa koriģēšana un koordinēšana, organizācijas struktūras pārkārtošana, jaunu iespēju meklēšana. Mikro un arī makrovides faktoru ietekme un situāciju izmaiņas spiež vadību īstenot pārmaiņas, turpretīm vairākums darbinieku vēlas mieru, stabilitāti, tāpēc svarīgi atrast un sabalansēt līdzsvaru. Šo tēmu izvēlējos, jo šobrīd, globālās krīzes laikā, vairums uzņēmumu saskaras ar pārmaiņām. Un jo veiksmīgāk uzņēmums mācēs pielāgoties mainīgākajai videi, jo konkurēt spējīgāks būs. Mūsdienās pārmaiņas notiek ik uz soļa. Un Raiņa vārdiem sakot: “Pastāvēs, kas mainīsies”
Organizācijas pārmaiņu galvenie cēloņi
1.Sabiedrība un apkārtējā vide;
Kas un kā dzīvo līdzās mūsu uzņēmumam, kas patērē mūsu radītos produktus un pakalpojumus un kādas prasības mums izvirza apkārt esošie iedzīvotāji un klienti. Piem., iebildumi pret uzņēmuma radītām neērtībām- troksni, gaismu, smakām, atkritumiem utt.
2.Politika un tās diktāts;
Pastāv gan lokālās , gan plašāka reģiona ( ES u.c. ) politiskās īpatnības , kas ietekmē spēcīgi uzņēmumu Piem., valdības un valsts institūciju ( muitas u.c.) korumpētības pakāpe, likumdošanas atbalsts biznesa darbībai, sociāli ekonomiskā stabilitāte. Organizācijai ir jāspēj pielāgoties polit. ek. videi., valsts likumdošanai, kā arī jāspēj sadarboties ar varas pārstāvjiem, ja to nosaka konkrētas valsts specifika.
3.Konkurenti;
Kas ir mūsu konkurenti? Konkurenti var kļūt spēcīgāki, vājāki, konkurenti var kļūt par nākotnes sadarbības partneriem.…