21.gadsimtā pasaulē notiek milzu pārmaiņas, īstenojas daudzveidīgas sociālās aktivitātes. Dažu gadu desmitu laikā esam pieredzējuši industriālas sabiedrības rītausmu, informācijas laikmeta sākumu, datorizētu vidi, biotehnoloģijas atklājumus, kā arī tikpat būtisku cilvēcisko attiecību revolūciju. Lai spētu izdzīvot, strādāt un attīstīties turpmāko gadu laikā, daudzās sfērās cilvēkiem nāksies īstenot pārmaiņas. Pārmaiņas izglītībā saistās ar pārmaiņām pašos cilvēkos, un tās nenotiek vienas dienas laikā.
Šis gadsimts ir raksturīgs ar strauju vides faktoru mainību – jauno tehnoloģiju lēcienveida attīstību, darba attiecību internacionalizēšanos, dažādu kultūru saskarsmi un līdzāspastāvēšanu, cilvēku dzīves uztveres izmaiņām plašsaziņas līdzekļu ietekmē, ekoloģisko risku parādīšanos, vispārējās orientācijas samazināšanos daudzu tradicionālo sabiedrisko attiecību sabrukuma dēļ. (7)
Jauno komunikāciju, īpaši datortehnikas attīstība ir radījusi potenciālu pētniecības internacionalizācijai un sabiedrībai vispār. Kaut arī izskan skeptiski viedokļi par to, vai iepriekš pasludinātā mācīšanas un mācīšanās stilu un metožu revolūcijas patiesi ir notikušas, iespējas, ko dod mijdarbīga pētīšana, dokumentēšana un mācīšana internetā, ļoti iespējams, var izraisīt neparedzamas pārmaiņas izglītības procesā, jo īpaši augstākos līmeņos. Jaunās informācijas tehnoloģijas jau pārveido sabiedrību, kurā tās darbojas, maina darba attiecības un līdztekus reālai pasaulei rada virtuālu visumu, kura potenciālo ieguvumu un postu joprojām ir ļoti grūti prognozēt. (2; 123)…