Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:996471
 
Vērtējums:
Publicēts: 10.06.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 9 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS    3
1.  REPUBLIKA KA VALSTS VALDĪBAS FORMA    4
2.  PARLAMENTĀRA REPUBLIKA    6
a.  PARLAMENTĀRAS VALDĪŠANAS SHĒMA    8
3.  PREZIDENTĀLA REPUBLIKA    9
a.  PREZIDENTĀLAS VADĪBAS SHĒMA    11
4.  PARLAMENTĀRAS UN PREZIDENTĀLAS REPUBLIKAS    12
  ATŠĶIRĪBAS POLITISKAS VARAS ORGANIZĀCIJA    13
  SECINĀJUMS    13
  IZMANTOTAS LITERATŪRAS AVOTI    14
Darba fragmentsAizvērt

IEVADS.
Lai iegūtu pilnīgu aprakstu par valsti kā īpašo politisko organizāciju, ir nepieciešams pārbaudīt pilnībā tās pazīmes un izšķirt no tiem svarīgākajos. Tāda valsts formu var noteikt tas struktūra un augstākas institūcijas pilnvaras, mijiedarbība un tas veidošanas principi, tautas līdzdalības līmenis tas iestādes veidošanas procesā un ietekmes līmenis uz lēmumu pieņemšanas procesu. Valdības forma veidojas vēsturiski, cīņas un mijiedarbības procesā starp sociālo un politisko spēku sabiedrībā.
Par valdības formu saprotams veidošanas sistēmu un mijiedarbību starp valsts vadītāju, likumdošanas institūtiem un izpildvaru.
Valsts valdības formai ir pamatnozīme konstitūcianalo- tiesiskai organizācijas regulēšanai un valsts funkcionēšanai. Tas nav parasta abstrakta teorētiska zinātnes kategorija, bet ar to palīdzību var saprast kā darbojas dažādas valsts varas institūcijas.
Valdības forma atšķiras atkarība no tā, kam pieder augstāka valsts vara- vienam cilvēkam( prezidentam, monarham), kurš vien laikā ir valsts simbols, vai vara īstenos ar dažādu demokrātisko institūtu palīdzību.
Valsts valdības forma dod iespēju saprast, kā veidojas valsts augstākas varas iestādes un tās struktūra, kā veidojas mijiedarbība starp augstākas varas iestādēm un ar parejam valsts iestādēm, kā veidojas attiecības ar tautu un kā tās iestādes nodrošina pilsoņa brīvības un tiesības.
Pēc šīm valdības formas īpašībām visas valsts dalās uz monarhijas (absolūtas, konstitucionālas) un republikām (parlamentāras, prezidentālas).
Svarīgs atzīmēt, ka republikas izveidojušies no monarhijas, kad vēsturiski, caur dažādiem, pat ļoti grūtajiem procesiem sabiedrībā notika civiltiesības izcelšanas evolūcija. Absolūta monarhija ar cilvēces progresu atdeva, vājināja savas pozīcijas un sāk paaugstināt pilsoniskas sabiedrības nozīme, tas tiesības un brīvības.
Mūsdienas pasaule ir gan monarhijas, gan republikas, bet otras ir vairākums, jo tas vairāk ievēro demokrātiskos principus, kam pamatā ir saprašana, vienlīdzība, darbojas vairākuma princips (ievērojama sabiedrības vairākuma griba), relatīvisms un likumi darbojas un ir pielietojami uz šodienas reālo dzīvi.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties