Tēma „Parlamentāras republikas raksturojums” šķita interesanta, jo tiešam ir saistoši uzzināt kādas ir valstu valdīšana demokrātiskajos valstīs. Šo tēmu izvelējos, lai noskaidrotu man interesējošo šajā jomā. Šajā referātā es apskatīšu parlamentāru republiku kā vienu no iespējamajiem demokrātiskas valsts pārvaldes modeļiem.
Vispirms formulēšu to, kas ir varas dalīšana kā tāda, kādas ir tās galvenās pazīmes utt., jo tas ļaus labāk izprast parlamentārisma kā vienas no demokrātijas iezīmēm nozīmi.
Apskatīšu parlamentāru ministru kabineta sistēmu, kāda ir tā loma parlamentāras demokrātiskas republikas pārvaldē, to, cik liela loma šādas republikas pārvaldē ir parlamentam, valsts vadītājam, valdības vadītājam un pašai tautai. Aplūkoju valsts varu, kā sarežģītu, bet vienotu sistēmu. Tās var būt sadalīta uz 3 apakšsistēmām: likumdevējvara, izpildvara un tiesu vara. Katrā no tām darbojas savas institūcijas. Pēc mūsdienu izpratnes par demokrātiju starp šīm apakšsistēmām jābūt stingrai varas pilnvaru dalīšanai. Varas dalīšana palīdz aizsargāt indivīda tiesības un brīvību, kavē despotisku, diktatorisku režīmu izveidošanos.
Paši galvenie darba mērķi:
1.Paplašināt un padziļināt zināšanas valsts pārvaldes jomā
2.Sasniegt zinātniski pamatotu izpratni par valsts formu daudzveidību
3.Apgūt valsts teorijas pamatus, izpētot dažādu informāciju par valsts valdīšanas formām un to funkcijām, it īpaši par parlamentāras republikas
Šajā darba galvenie uzdevumi ir:
1.Iepazīties ar parlamentāras republikas raksturojumu
2.Šis temats aplūkošana mācību grāmatās, literatūrā un internets resursos
3.Savas zināšanas pilnveidošana par valsts valdīšanas, iekārtas formām, to struktūru un funkciju
4.Informācijas izanalizēšana referāta uzrakstīšanas laika posmā
5.Latvijas Republikas pārvaldes sistēmas vispārīga sapratne
6.Secinājumu izveidošana nobeigumā. …