Gada projekta darbs maršruts „Madonas apkārtnes kalni un ezeri” izveidots par pamatu ņemot Vidzemes kā Centrālās augstienes reljefa, ainavu un kultūrvēstures iepazīšanu, veicot to apskati ar kājām.
Darba mērķis ir izveidot pārgājiena maršrutu pa Madonas rajona Gaiziņkalna apkārtni. Lai sasniegtu darba mērķi tika izmantota kvalitatīvā pētījuma metode. Izmantoti dažādi literatūras avoti – grāmatas, bukleti, ceļveži, Latvijas autoceļu atlants, kā arī internets Veicot pārgājiena maršrutu tika veidota fotogalerija, no kuras atsevišķas fotogrāfijas tika izmantotas arī darbā.
Darba struktūra sastāv no trīs nodaļām un apakšnodaļām. Pirmajā nodaļā veikts teorētisks apskats par aktīvā tūrisma būtību un veidiem, kā arī raksturoti aktīvā tūrisma resursi un izmantošanas iespējas Madonas rajonā.
Otrajā nodaļā veikta maršruta „Madonas apkārtnes kalni un ezeri” apraksts, to detalizēti aprakstot un dodot priekšlikumus tā attīstībai un veicināšanai.
Trešajā nodaļā teorētiski raksturots pārgājiens un tā realizācijai nepieciešamie līdzekļi – pārgājiena veidi, grupas komplektēšana, dienas režīms, orientēšanās, inventāra izvēle, nometnes plānošana.
Darba noslēgumā tika izdarīti secinājumi un izvirzīti priekšlikumi, no kuriem būtiskākie:
Madonas rajons ir bagāts ar tūrisma resursiem, pārsvarā tie ir dabas un kultūrvēsturiskie resursi. Līdz ar to rajonam ir visas iespējas, lai attīstītu tūrisma nozari. Ar katru gadu pieaug aktīvās atpūtas piedāvājums un pieprasījums Madonas rajonā.
Maršruts „Madonas apkārtnes kalni un ezeri” izveidots, lai iepazītos ar Vidzemes Centrālās augstienes reljefu un ainavu, kultūrvēsturi. To vēlams veikt vasaras sezonā. Tas vairāk piemērots jauniem cilvēkiem.
Izstrādājot maršrutu „Madonas apkārtnes kalni un ezeri” bija iespēja klātienē apsekot un izstaigāt iespējamos apskates objektus. Kā rezultātā maršruts veicams 5 dienās, vēlams vasaras sezonā, ar kopējo kilometru skaitu - 377 km, no kuriem 144 km veicami ar vilcienu, 170 km ar autobusu un 63 km ar kājām.
Maršruta popularizēšanai būtu vēlams informāciju ievietot Madonas rajona mājas lapā internetā un kādā no informatīvajiem bukletiem, kā arī jāizveido vietējās rajona avīzes tūrisma pielikums, kas informētu vietējos un apkārtējos rajonu iedzīvotājus par kājnieku tūrisma iespējām un aktualitātēm.
Attīstot aktīvo tūrismu Madonas rajonā uzņēmējiem sava darbība jāplāno tā, lai tūrisms un tā infrastruktūra saglabātu dabas, kultūras un sociālās vides daudzveidību, novēršot dabas resursu pārslogošanas un piesārņošanas draudus. …