Mēs izvēlējāmies rakstīt tieši par šo tēmu, jo tā šobrīd ir ļoti aktuāla cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kā arī Paraolimpiskās spēles tiek popularizētas un cilvēki izveido arvien vairāk pielāgotus sporta veidus. Kā arī tas ir kaut kas nemēģināts no mūsu puses, tāpēc ir tik liela zinātkāre izzināt to būtību.
Paraolimpiskās spēles ir sporta sacensības, kuras domātas tieši invalīdiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Sports invalīdiem sekmē cilvēku pārliecību par savām spējām un ir viens no sociālās rehabilitācijas līdzekļiem un paveidiem. Daudzi nodarbojas ar sportu, lai uzlabotu savu veselību, celtu pašapziņu, sasniegtu cēlus mērķus, neskatoties uz savu stāvokli sabiedrībā, bet daži, lai gūtu panākumus Latvijas vai pasaules mērogā.
Par spīti lielām grūtībām, nesapratni, kā arī sociālo, fizisko un emocionālo ierobežotību, cilvēki spēj gūt panākumus un tikai par to vien ir vērts runāt. Sportistus, kuri piedalās Paraolimpiskajās spēlēs, pārstāv dažādas sporta invalīdu federācijas, kuras apvieno Latvijas Paraolimpiskā komiteja. Latvijā izšķir, galvenokārt četras, pazīstamākās: Latvijas Neredzīgo sporta savienība, Latvijas bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācija, Latvijas Ratiņbasketbola sporta federācija un Sporta klubs ”Optimists”.
Latvijas Invalīdu Federācijas sportisti piedalījās četrās pēdējās vasaras un tikai divās ziemas paraolimpiskajās spēlēs, tomēr nelielā laika posmā sasniedza ievērojamus rezultātus pasaules mērogā. Visiespaidīgākās bija XIII vasaras paraolimpiskās spēles Pekinā un Latvijas invalīdi ir pelnījuši, lai viņus zina un apbrīno jebkurš fiziski vesels cilvēks.
Paraolimpiskās spēles nedrīkstētu būt invalīdu sporta pašmērķis, bet gan viens no līdzekļiem, ar kura palīdzību veicinātu invalīdu veselīgu un sportiski aktīvu dzīvesveidu, palīdzētu atrast savu vietu sabiedrībā.…