Juridiskās zinātnes attīstība un uzplaukums varēja sākties tikai ar Latvijas valsts un Latvijas Universitātes nodibināšanu. Taču tiesību zinātnes aizsākums meklējams jau pirmajā tautas atmodas laikmetā pagājušā gadsimta vidū. Tas bija lielo reformu laikmets visā Krievijā, kad pēc zaudētā Krimas kara sāka pūst labvēlīgi liberāli vēji: 1861. gadā tika atcelta dzimtbūšana, ievesta vietēja pašvaldība, izdarīta tiesu reforma, atcelti miesas sodi un izdoti jauni likumi. Likumu krievu teksti bija jātulko latviešu valodā. Te nu iznāca sadurties ar lielām grūtībām – latviešu valodā nebija adekvātu vārdu. Vajadzēja atrast jaunus vārdus, terminus, radīt juridisko terminoloģiju.
Tagadējiem juristiem, arī studentiem, par pirmskara Juridiskās fakultātes docētājiem tikpat kā nekas nav zināms. Piecdesmit gadus ilgi viņu vārdi un darbi tika noklusēti, viņu grāmatas ieslēgtas nepieejamos specfondos. Tika radīts iespaids, ka laikmetā līdz Otrajam pasaules karam tiesību zinātne nemaz nav bijusi vai bijušas tikai maldu mācības.
Tāpat pēckara juristi – Universitātes docētāji, kas lielākoties izglītību bija ieguvuši laikā starp diviem pasaules kariem tepat mūsu Alma Mater, ar savu zinātnisko un pedagoģisko darbību ietekmējuši tiesiskās domas attīstību. Daudzām viņu publikācijām ir nezūdoša zinātniska vērtība. …