Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:793420
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 08.04.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
Laikposms: 20. gs. (1900. - 1999. g.)
2000. - 2010. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Budžeta deficīta raksturojums    3
2.  Pieļaujamais budžeta deficīta lielums    4
3.  Budžeta deficīta seguma avoti un novēršanas iespējas    6
  Secinājumi    6
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts   
Darba fragmentsAizvērt

Atgūstot neatkarību, Latvijai uz principiāli jauniem pamatiem bija jāveido savs – suverēnas valsts budžets. Budžets ir valsts naudas ieņēmumu un izdevumu saraksts, kas sastādīts noteiktam laika periodam, parasti gadam. Būtībā tas ir valsts funkciju veikšanai nepieciešamo naudas līdzekļu fonda izveidošanas un izlietošanas plāns.
Prognozējot budžeta izdevumus, dažkārt tiek noteikts, ka budžeta ieņēmumi nav pietiekami nepieciešamo izdevumu nodrošināšanai. Šādā gadījumā runā par budžeta deficītu. Gadījumā, ja valsts budžeta ieņēmumi ir lielāki par izdevumiem, rodas budžeta finansiālais pārpalikums. Nav vienota viedokļa par to, vai budžeta ieņēmumiem un izdevumiem ir jābūt vienādiem. Pasaules praksē gan budžeta deficīta, gan bezdeficīta budžeta piekritēji atrod argumentus un dažādu valstu piemērus, kas aizstāv katru no tiem.
Iestājoties Eiropas Savienībā, Latvijai, tāpat kā citām dalībvalstīm, ir jāievēro tā saucamie Māstrihtas kritēriji un Stabilitātes un izaugsmes pakta prasības. Pret tām dalībvalstīm, kuras pārsniedz fiskālos kritērijus un noteiktajā termiņā neveic pasākumus deficīta samazināšanai, tiek piemērotas sankcijas. Tāpēc pārmērīga budžeta deficīta problēma ir saistoša visām Eiropas Savienības valstīm.
Darba mērķis ir izpētīt budžeta deficīta iemeslus, pieļaujamo lielumu un novēršanas iespējas, izdarīt secinājumus.
Lai valsts varētu veikt savas funkcijas, tās rīcībā ir jābūt noteiktam naudas līdzekļu kopumam jeb valsts finansēm. Šo naudas līdzekļu veidošana, sadale un izmantošana tiek veikta ar Valsts budžeta starpniecību. Valsts budžets sastāv no divām savstarpēji saistītām daļām: ieņēmumu daļas un izdevumu daļas. Ieņēmumu daļas uzdevums ir nodrošināt naudas resursus izdevumu daļai.
Sastādot budžetu, grūtākais uzdevums ir tā ieņēmumu un izdevumu sabalansēšana. Budžets ir līdzsvarots, ja paredzētie izdevumi ir vienādi ar ieņēmumiem. Tāds budžets ir makroekonomikas stabilitātes svarīga izpausme.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties