Hartā atzīto principu piemēri ir, piem., 25., 26. un 37. pants. Dažos gadījumos Hartas pants var ietvert gan tiesību, gan principa elementu, piem., 23., 33. un 34. pantā.
Aizsardzības līmeņa noteikums ir saglabāt aizsardzības līmeni, kas pašlaik noteikts attiecīgās Savienības tiesību aktu, valstu tiesību aktu un starptautisko tiesības jomās. Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencija ir pieminēta, ņemot vērā tās svarīgumu.
Tiesību ļaunprātīgas izmantošanas aizliegums atbilst ECK. Noteikts tas, ka šajā Hartā nekas no noteiktā nav interpretējams kā tiesības iesaistīties kādā darbībā vai veikt kādu darbību, kas vērsta uz kādu šajā Hartā atzītu tiesību un brīvību iznīcināšanu vai to ierobežošanu lielākā mērā, nekā tas paredzēts Hartā.
KOPSAVILKUMS
ES dalībvalsts pilsonim nebija vienota dokumenta, no kura viņš varētu gūt priekšrakstu par savām tiesībām.
Hartā vienā dokumentā sakopotas tiesības, kas iepriekš bija nostiprinātas dažādos juridiskos instrumentos — valstu un ES tiesību aktos, kā arī Eiropas Padomes, ANO un Starptautiskās Darba organizācijas konvencijās.
Hartas noteikumi attiecas uz Eiropas iestādēm, ievērojot subsidiaritātes principu, un ar to nekādā gadījumā netiek paplašinātas kompetences un uzdevumi, kas tām uzticētas ar Līgumiem. Harta attiecas arī uz ES dalībvalstīm, ja tās īsteno Savienības tiesību aktus.
Ja kādas tiesības atbilst Eiropas Cilvēktiesību konvencijā garantētajām tiesībām, šo tiesību nozīme un apjoms ir tāds pats kā minētajā Konvencijā noteiktajām tiesībām, tomēr Savienības tiesībās var paredzēt plašāku aizsardzību. Visas tiesības, kuru pamatā ir dalībvalstu kopējas konstitucionālās tradīcijas, jāinterpretē saskaņā ar minētajām tradīcijām.
…