Tehnoloģiju progress ir būtiski mainījis uzņēmējdarbības praksi, samazinot izmaksas, palielinot ātrumu, uzlabojot kvalitāti un palielinot pieejamo pakalpojumu klāstu, ko var tirgot ārvalstīs. Līdz ar to pakalpojumu tirdzniecība tagad ir paplašinājusies, lai aptvertu vairāk profesiju un nozaru, un paplašinājusi ģeogrāfiskās robežas, kas ir iespējams pateicoties ārpakalpojumu izmantošanai un ārzonu izveidei uzņēmējdarbības praksē.
Latvija īsteno liberālu ārējās tirdzniecības politiku, kur Latvijas tirdzniecības attiecības ar citām valstīm ir balstītas uz daudzpusējiem līgumiem Pasaules Tirdzniecības organizācijas ietvaros, brīvās tirdzniecības līgumiem un citiem līgumiem, kas nosaka vislielākās labvēlības režīmu. Latvijā pēdējo gadu laikā pakalpojumu tirdzniecība ievērojami attīstās, kur aptuveni 80% no negatīvās preču tirdzniecības bilances 2009. gadā nosedza pozitīvais pakalpojumu saldo. Pakalpojumu importam samazinoties straujāk nekā eksportam, pakalpojumu saldo ir ievērojami uzlabojies, gandrīz par trešo daļu.
Autors darbu sadalīs divās daļās, kur pirmajā daļā tiks teorētiski aprakstīta pakalpojumu starptautiskā tirdzniecība, tās būtība, veidi, šķēršļi un īpatnības. Savukārt otrajā daļā tiks aprakstīta Latvijas darbība pakalpojumu starptautiskajā tirdzniecībā, kur tiks analizēti dati laika posmā no 2003. gada līdz pat 2010. gada martam. Darba praktiskajā daļā autors analizēs arī Latvijas nozīmīgākos partnerus pakalpojumu tirdzniecībā.
Darba teorētiskajā daļā tiks izmantota tikai un vienīgi ārzemju autoru zinātniski pētnieciskā literatūra, jo pašmāju autori diez gan maz raksturo pakalpojumu tirdzniecību, bet praktiskajā daļā tiks izmantoti un analizēti Centrālās statistikas pārvaldes un Ekonomikas ministrijas izstrādātie un apkopotie dati par Latvijas situāciju pakalpojumu tirdzniecībā.