Aprakstot pakalpojumu un preču atšķirības, kā galvenās parasti tiek minētas šādas: pakalpojumi ir netaustāmi, tos nevar ieraudzīt, izgaršot, sadzirdēt, vai saost līdz saņemšanas brīdim; pakalpojumi nav atdalāmi no sava avota, tas ir, no cilvēka vai mašīnas; pakalpojumu kvalitāte ir nepastāvīga un var mainīties ļoti plašā diapazonā; pakalpojumus nevar uzglabāt, uzglabāt, nevar izveidot pakalpojumu rezerves krājumus noliktavā. [1; 75-76]
Ekonomiskajā literatūrā produktu definē kā cilvēka ekonomiskās darbības rezultātu materiāli vieliskā formā (materiālais produkts), informatīvā veidā (intelektuālais produkts), vai arī paveiktu darbu jeb pakalpojumu veidā. Prece ir ikviens produkts, kas ražots, lai to pārdotu. Pakalpojumi ir patstāvīga un savdabīga preču grupa. Atbilstīgi Latvijas Republikas Valsts statistikas komitejas izdevumam „Vispārējā ekonomiskās darbības klasifikācija” ”prece ir priekšmets, ko var apmainīt. Tas var būt priekšmets no sērijveidā ražotās produkcijas, unikāls priekšmets vai pakalpojuma materiālais iemiesojums.” Ražošanas procesā rodas produkts, un vārds „produkts” saskaņā ar jau minēto ekonomiskās darbības klasifikāciju ir sugasvārds, ko lieto attiecībā uz precēm un pakalpojumiem.
Produkts ir taustāmu un netaustāmu īpašību (funkciju, labumu, izmantošanas un raksturojumu) kopums, kas domāts pircēju vajadzību apmierināšanai.…