Intervija ir informācijas iegūšanas metode, kuras pamatā ir verbāla sociāli psiholoģiska mijiedarbība starp intervētāju un respondentu. Sociālajā mijiedarbībā katru darbību veido vairāki elementi: indivīds, kurš darbojas; indivīds, uz kuru iedarbojas; darbības līdzekļi; darbības situācija un darbības rezultāts.
Intervijas gaitu diktē intervētājs, kura uzdevums ir pēc iespējas pilnīgāk aptvert intervijas tēmu, censties nenovirzīties uz citiem tematiem, un pēc iespējas pilnīgāk ievērot iepriekš noteiktos jautājumus, no sākuma uzdodot vispārīgos jautājumus un tālāk virzoties uz aizvien specializētākiem. Tomēr, ievērojot medicīnas māsas darba specifiku, nevajadzētu pārcensties ar intervijas strukturēšanu, jo māsas darbā intervija ir nozīmīgs novērtēšanas instruments, ar kura palīdzību māsa var identificēt veselības problēmas, kas saistītas ne tikai ar konkrēto saslimšanu, kuras dēļ pacients nonācis slimnīcā, bet arī iespējamās psiholoģiskās, sociālās un citas problēmas. Tas var ievērojami palīdzēt pacienta aprūpes uzlabošanā.
Nedrīkst aizmirst arī par neverbālo komunikāciju, kā arī par savstarpējās attiecības veicinošajiem faktoriem. Māsai jābūt laipnai, labvēlīgi noskaņotai pret pacientu un pēc iespējas atklātai. Tas jāpauž gan ar balss, gan stājas un sejas izteiksmes palīdzību.…