1. Nodaļa. Ievads apvienotajos tīklos.
Ievads
OSI etalonu modelis
Hierarhiskā saikne
Informācijas formāti
Savietojamības problēmas
OSI līmeņi
Svarīgākie termini un koncepcijas
Adresācija
Datu bloki (freimi), paketes un ziņojumi
Pamatorganizācijas
Ievads.
Šinī nodaļā tiek izskaidrotas apvienoto tīklu pamatkoncepcijas. Izklāstītā pamatinformācija palīdzēs lasītājam saprast to tehnisko materiālu, no kurš ir izmantots šīs publikācijas lielākajā daļā. Nodaļā ir iekļautas sadaļas, kuras skar OSI etalonu modeli, svarīgākos terminus un koncepcijas, kā arī galveno tīklu standartizācijas organizāciju sarakstu.
OSI etalonu modelis.
Informācijas pārvietošana starp dažādu sistēmu datoriem ir ārkārtīgi sarežģīts uzdevums. 1980. gadu sākumā Starptautiskās Standartizācijas organizācija (ISO) atzina par nepieciešamu izveidot tīklu modeli, kurš varētu palīdzēt piegādātājiem izveidot sadarbojošos tīklu realizācijas. Šo nepieciešamību apmierina “Atvērto Tīklu Sadarbības (OSI)” etalonu modelis, kas tika izlaista 1984. gadā
OSI etalonu modelis ātri vien kļuva par arhitektūras modeļa pamatu ziņojumu pārsūtīšanai starp datoriem. Neskatoties uz to, ka tika izstrādāti citi arhitektūras modeļi (galvenokārt patentētie), vairākums tīklu piegādātāju, kad viņiem bija lietotājiem jāsniedz apmācošā informācija par piegādājamiem izstrādājumiem, atsaucās uz tiem, kā uz izstrādājumiem priekš tīkla, kuri atbilda OSI modelim. Un, patiešām, šis modelis ir labākais līdzeklis, kurš ir to lietošanā, kuri cer izstudēt tīklu tehnoloģijas.
Hierarhijas saikne.
OSI etalonu modelis sadala problēmu informācijas pārvietošanai caur tīklu vidi starp datoriem septiņās ne tik lielās, līdz ar to daudz vieglāk atrisināmās problēmās. Katra no šīm septiņām problēmām tiek izdalīta tamdēļ, ka tā ir nosacīt autonoma, līdz ar ko, to ir vieglāk atrisināt bez pārlieku lielā atbalsta uz ārējo informāciju.…