Secinājumi un priekšlikumi
Pētījuma gaitā darba autors izstrādāja šādus secinājumus:
1. Uzņēmuma dzīves cikls ir laika periods, kurā uzņēmums no dibināšanas līdz likvidācijai iziet cauri dažādām attīstības stadijām, kas sākas ar aģitāciju, tad pamazām tā darbība attīstās un sasniedz ‘’ziedu laiku’’, kad uzņēmums atrodas savas darbības ‘’augšgalā’’ un sasniedz labus rezultātus, tad pamazām sākas uzņēmuma novecošana.
2. Būvmateriālu tirgū valda liela konkurence gan Latvijas mērogā, gan arī Jelgavas mērogā, uzņēmuma SIA ‘’BVP’’ nozīmīgākais konkurents ir t/n ‘’Kurši’’, jo tas atrodas netālu un tiem ir gandrīz identiski darba laiki. SIA ‘’BVP’’ veikals veiksmīgi konkurē ar atrašanās vietu un klienta kartes atlaides lielumu, bet tā trūkums ir salīdzinoši mazais piedāvāto preču grupu un pakalpojumu klāsts, bet pietiekoši plašs, lai apmierinātu klientu pamatvajadzības.
3. Laika posmā no 2011.-2013.gadam uzņēmuma kopējie ieņēmumi veidojas no ieņēmumiem par būvmateriālu mazumtirdzniecību un ieņēmumiem par pakalpojumu sniegšanu, kas ar katru gadu pieaug. Arī kopējās izmaksas ar katru gadu pieaug, kas izskaidrojams gan ar ražošanas, procentu maksājumu, pārējo saimnieciskās darbības izmaksu pieaugumu un būtisko īpatsvaru kopējās izmaksās, kad ražošanas izmaksas vidēji visos gados veidoja 95% no kopējām izmaksām.
4. SIA ‘’BVP’’ 2013.gadu noslēdza ar peļņu – 142.26 tūkst.euro, neskatoties uz to, ka 2012.gadā tas gadu noslēdza ar 6.98 tūkst.euro lieliem zaudējumiem, peļņu veicinājis administrācijas izmaksu būtiskais samazinājums par 74.50% un pārējo saimnieciskās darbības ieņēmumu pieaugums par 570.91% salīdzinājumā ar 2012.gadu.
…