Jebkurš cilvēks vēlas strādāt labā organizācijā, organizācijā, kurā ir laba atmosfēra, izglītots, mērķtiecīgs, zinošs vadītājs, saprotoši, komunikabli un motivēti darbinieki. Svarīgi ir, lai mūsu darba komandā strādā smaidīgi un apmierināti cilvēki, neatkarīgi no viņa statusa.
Šajā esejā tiek analizēts, raksturots tas, kas veido labu organizāciju – vadītājs, darbinieki, savstarpējās attiecības. Tas ir kā viens vesels – darbinieki ir atkarīgi no vadītāja, vadītājs no darbiniekiem . Darba devējam un darba ņēmējam jāveido pozitīvas attiecības, jo tikai tādā veidā darba devējs iegūs savu mērķi – kvalitatīvus darba augļus un darba devējs – organizāciju, kurā viņš vēlas strādāt!
Mēs dzīvojam trauksmainā laikā. Jau Seneka ir teicis, ka ceļavējš nebūs labvēlīgs tam, kurš nezina, kurp viņš dodas. Laikmetu straujajos griežos pieprasīti zinoši speciālisti ar skaidriem mērķiem, apķērīgi un uzticami darbinieki. Jo sevišķi gudriem un apsviedīgiem jābūt pārvaldības speciālistiem. [6; 169]
Uzņēmuma profesionalitāte sākas ar vadītāja mākslu vadīt.
Vadītājs ir persona, kas tiesīga pieņemt lēmumus attiecībā uz uzņēmuma vai organizācijas darbību. Vadītājs ir speciālists, kas izlemj un rīko, ko, kā un kad darīt. Vadītājs ir stipras gribas cilvēks, kas spēj rīkoties atbilstoši paša pieņemtiem mērķiem un vērtībām, neraugoties uz ārējiem un iekšējiem šķēršļiem. Viņš ir apveltīts ar varu, - spēju rezultatīvi ietekmēt cilvēku izturēšanos. [6; 169]
Vadītāja ietekmes dziļums, plašums, spēks ir meklējams ne tikai ieņemamā amatā, bet arī viņa zināšanās un talantā. Varošāks, stiprāks ir tas, kas zina un kam ir informācija. Priekšniekam jābūt kompetentākam par padotajiem darbiniekiem gan vispārējo, gan speciālo zināšanu jomā. Jo lielāka ir distance, jo spēcīgāka vara. [4; 3]…