Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:583050
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 22.11.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Krēsla. Krēslas problēma ir piesaistījusi daudzu zinātnieku uzmanību (piemēram, Bernulli, Mopertuī, Dalambēra, Klauziusa u.c.). Mūsdienīgu krēslas skaidrojumu, ka krēsla ir Saules gaismas izkliede un vējināšanās Zemes atmosfērā, 1863. gadā deva vācu meteorologs Vilhelms Becolds (1837 – 1907). Viņš arī izskaidroja ausmas krāsu efektus. Becolds ar savu gaismas izkliedes skaidrojumu par 6 gadiem apsteidza pazīstamos Džona Tindala izkliedes pētījumus.
Viens no atmosfēras pētījumu mērķiem bija kādas noteiktas krēslas pazīmes (piemēram, purpurkrāsas gaismas) saistīšana ar gaidāmajiem meteoroloģiskajiem apstāskļiem. Taču grūtības kvantitatīvas teorijas izveidē veicināja tīri empīrisku pieeju atmosfēras optikai. Pat Releja un Mī izkliedes teorijas, kas deva spēcīgu impulsu atmosfēras optikas attīstībai dienas apstākļos, ilgi neiespaidoja krēslas pazīmju izmantošanu laika prognozēm. Tikai 20. gadsimta 20. – 30. gados, uzkrājoties novērojumu datiem, sākās parādības likumsakarību pētīšana. Interese par atmosfēras uzbūves un krēslas parādību saistību radās arī sakarā ar aviācijas, raķešu tehnikas, radio, televīzijas, ģeofizikas un aastronomijas tālāku attīstību, kam bija nepieciešamas precīzas ziņas par Zemes atmosfēru. Krēslas parādību izmantošanu atmosfēras augšējo slāņu optiskai zondēšanai 1923. gadā pirmais pēc Alhazena ieteica padomju astronoms Vasilijs Fesenkovs (1889 – 1972). Viņš nodarbojās arī ar zodiakālās gaismas fotometrēšanu. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1114088
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties