Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:289887
 
Vērtējums:
Publicēts: 17.06.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    4
  Optiskās izlādes process    5
  Eksperiments optiskās izlādes novērošanai    7
  Secinājumi    12
  Izmantotā literatūra    13
Darba fragmentsAizvērt

Optiskās izlādes rezultātā optiskās šķiedras serdenis tiek iznīcināts. Tas ir zināms vairāk kā 15 gadus atpakaļ, bet tikai pēdējos gados, kad jaudas optiskajās škiedrās palielinājās, tas kļuvis aktuāls optisko sakaru sistēmās. Viennozīmīgs šī fenomena mehānisms ir vēl diskutabls, tas iekļauj sevī termiska šoka modeli vai arī kādu citu modeli. Taču visādā gadījumā, kopumā bojājumi ir ierosināti kontaktējoties ar šķiedras galu, tie ir iekšējie režģi, plaisas un citi defekti. Bojājums virzās ar ātrumu aptuveni 1 m/s virzienā uz gaismas avotu. No ārpuses tas izskatās kā spilgtas gaismas punkts, kas virzās šķiedras iekšienē. Bojājums var virzīties arī caur metinājumiem un savienojumiem, un var arī iznīcināt vairākus optiskās šķiedras kilometrus, kamēr gaismas avots ir ieslēgts. Vienmodas šķiedrās šis fenomens var sākties pie jaudas līmeņa 30 [dBm] (1 W), un jo lielāka jauda tiks pievadīta, jo lielāka iespējamība, ka šis fenomens tiks ierosināts.
Pēc šī fenomena notikšanas optiskās šķiedras serdenis tiks iznīcināts, tas vairs nespēs pārraidīt gaismu, pēc šī procesa visas šķiedras garumā parādās burbuļi. Fenomens tika atklāti vienmodas un citās optiskajās šķiedrās, un tika apvienotas kopīgas problēmas, kaut gan pie dažādiem sliekšņu jaudām.
Bojājums no optiskās izlādes fenomena ir savādāks nekā citi līdzīgi fenomeni, tas nav lokalizēts kādā noteiktā izolētā punktā, un tas var bojāt vairākas komponentes, kas nāks tās ceļā. Pašu optisko šķiedru ir jāmaina.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties