Internet tehnoloģijas attīstās ļoti strauji. Vēl straujāk aug pieprasījums pēc lieliem datu pārraides ātrumiem. Pat mājas lietotājiem, lai varētu izmantot jaunākās, esošās tehnoloģijas nepieciešami fantastiski ātrumi:
HDTV* video - 20 Mb/s uz kanālu,
2 SDTV* kanāli - 8 Mb/s,
Darbs Webā - 10 Mb/s,
Internet spēles - 2 Mb/s,
Telefons - 0,64 Mb/s,
Kopā 40,64 Mb/s
+ vēl Videokonferences,
e-Valdība, u.c.
Šādus ātrumus var nodrošināt, izmantojot optiskos kabeļus. Datu pārraides ātrums galvenokārt atkarīgs no pārraidei izmantotās aparatūras. Standarta optiskā kabeļa datu pārraides ātrums ir 2,5-10 Gb/s. Maģistrālie kabeļi nodrošina ātrumu no 40 Gb līdz 3,2 terabitiem.
Optiskā kabeļa galvenais elements ir optiskā šķiedra vai dzīsla - tieva, elastīga stikla vai cita caurspīdīga dielektriska materiāla šķiedra, kas speciāli izstrādāta gaismas impulsu (noteikta viļņa garuma īsi gaismas uzliesmojumi) pārraidei. Informācijas pārraidei pa optiskajām šķiedrām izmanto lāzeru vai gaismas diodi, kas pārveido elektriskos signālus gaismas impulsos un nosūta tos saņēmējam, kurš veic šo gaismas signālu atpakaļpārveidi elektriskajos signālos. Tā ļauj pārsūtīt lielu datu daudzumu ar gaismas ātrumu un ir nejūtīga pret elektriskiem traucējumiem. Jo tievāks optiskās dzīslas diametrs, jo mazāka signāla rimšana. Signāla rimšana ir arī stipri atkarīga no izmantotā gaismas viļņa garuma un optiskās dzīslas kvalitātes. Kvarca caurspīdība ir visaugstākā un līdz ar to dzīslai vismazākā rimšana ir pie noteiktiem viļņa garumiem:
0,85 mkm - ap 3 - 4 dB/km (decibeli uz kilometru);
1,30 mkm - ap 1 dB/km;
1,55 mkm - ap 0,2 dB/km.…