Instalējot Oracle 9i datubāzu serveri, tas piedāvā izveidot arī datu bāzi... Ir 4 iespējas tās izveidei: 3 automātiskas un viena manuālā. Tā kā man ar Oracle serveri saskaršanās notika pirmo reizi, tad izvēlējos palīgu, kas automātiski nokonfigurēja datubāzi, kuru nosaucu par ldbvs.
Datu bāzes izveidošanas gaitā, automātiski tika izveidoti arī divi lietotāji:
sys, kam parole ir change_on_logon;
system, kam parole ir manager.
Lai izpildītu darbības datubāzē, ir nepieciešams tai pieslēgties ar komandrindas editoru. Oracle serverim kā papildinājums ir uzinstelēts SQL Plus komandrindas editors, kuru izmantoju turpmākajā darba gaitā. SQL Plus ir sasaistīts ar datubāzi un darbojas localhost režīmā. Ir iespējams arī pievienoties ārējai datubāzei, ievadot domain vārdu.
Tā kā darbā ir jāizveido gan tabulas, gan klasteri, tad nolēmu vispirms veidot tieši klasterus, jo pretējā gadījumā man nāktos veidot tabulas vēl vienu lieku reizi.
Kas ir klasteri:
Klasteris ir objekti, kas satur datus no vienas vai vairākām tabulām, katra no kurām satur vienu vai vairākas kopējas kolonas. Oracle glabā kopā visus visu tabulu ierakstus, kuriem ir viena un tā pati klastera atslēga. Klasteru pieejamie parametri:
SIZE [K/M] - Nosaka izmēru (baitos), lai glabātu visus ierakstus ar vienu un to pašu klastera atslēgas vai heša vērtību. Tas nosaka klastera vai heša vērtību, kas glabāsies vienā datu blokā, maksimālo skaitu. K un M nosaka, vai atmiņas izmērs tiks norādīts kilobaitos vai megabaitos. Pēc noklusējuma katrā datu blokā glabāsies tikai viena klastera atslēgas vai heša vērtība.
TABLESPACE – Nosaka, kurā tabulas telpā klasteris tiks izveidots.
INDEX - Nosaka, ka klasteris būs indeksēts. Indeksētā klasterī Oracle glabā kopā tos ierakstus, kuriem ir viena un tā pati klastera atslēgas vērtība. Katra atslēgas vērtība tiek glabāta tikai vienu reizi katrā datu blokā, neskatoties uz to, cik tabulās un ierakstos tā parādās.…