Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:297337
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 17.09.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS    3
  SENĀ BABILONIJA    4
  SENĀ INDIJA    6
  HAMURAPI UN MANU LIKUMU VISPĀRĒJS RAKSTUROJUMS    8
  NOZIEGUMI UN SODI HAMURAPI UN MANU LIKUMOS    11
  NOBEIGUMS    16
  IZMANTOTĀ LITERATŪRA    17
Darba fragmentsAizvērt

Senās Babilonijas valsts radās otrajā gadu tūkstotī p.m.ē., un Senās Babilonijas valsts rašanās pamatā bija Mezopotāmijas valsts iedzīvotāju ilgstošā dalīšanās sociālajās šķirās. Pirmās pilsētvalstis šeit sāka veidoties ceturtā gadu tūkstoša p.m.ē. beigās – trešā gadu tūkstoša p.m.ē. sākumā zemkopju patstāvīgo apmešanās vietu tiešā tuvumā. Tie bija zemkopības un lopkopības produktu apmaiņas centri. Lauksaimniecības un amatniecības uzplaukums veicināja Mezopotāmijas pilsētu attīstību un uzplaukumu.
Pilsētvalstīs aizvien izteiktāk sāka veidoties iedzīvotāju sociālās atšķirības, jo aristokrātisko dzimtu īpašumā nonāca arvien lielākas zemes platības. Lielo aristokrātisko dzimtu saimniecībās arvien plašāk sāka pielietot vergu darbu.
Pilsētās izveidojās vienkāršots pārvaldes aparāts, kurš sastāvēja no cilvēkiem, kuri nodarbojās ar sabiedrisko darbību, zemes īpašumu uzskaiti u.c. Veidojoties no kopienu pārvaldes aparāta, šis pārvaldes aparāts sāka pildīt jaunu sociālu lomu Senajā Babilonijā. Šis pārvaldes aparāts izveidojās par pilsētvalstu pārvaldes aparātu, kurš sāka pildīt daudzas pārvaldes funkcijas arī attiecībā pret citām kopienām. 1
Aizvien izteiktāk cilvēka tiesiskais statuss senajā Babilonijā kļuva atkarīgs no cilvēka nodarbes, brīvības, materiālā stāvokļa. Lai jaunais pārvaldes aparāts varētu veiksmīgi pildīt savas funkcijas, radās nepieciešamība veidot kaut kādas kopējas savstarpējo attiecību normas, kas regulētu iedzīvotāju savstarpējās attiecības (strīdi, mantiskās un īpašuma attiecības, noziegumu izdarīšana un sods par to u.t.t.).

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties