NOBEIGUMS
Izstrādājot referātu „Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas pārtraukšanas problēmas būvniecības nozarē”, tika izdarīti vairāki secinājumi, no kuriem svarīgākie ir:
Naudas atmazgāšana ir apzināta īpašuma vai finanšu līdzekļu patiesā rašanās avota slēpšana, nelegālo ienākumu ieguldīšana vai to valdīšana, ieskaitot ienākumu konversiju ar mērķi legalizēt šos ienākumus.
Jo precīzāk un pilnīgāk būs formulēti attiecīgie normatīvie akti, kas regulē jautājumus par cīņu ar naudas „atmazgāšanu”, jo vairāk tos savā darbā varēs piemērot policijas darbinieki, prokurori, tiesneši, advokāti un citi juristi.
Jāapzina un jāizpēta noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas mehānisms. Šāda pieeja ļaus pareizi orientēt tiesību aizsardzības iestāžu darbību cīņā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.
Valsts izstrādātajiem virzieniem noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas apkarošanai ir liela nozīme - tie sekmē un nodrošina valsts tautsaimniecības normālu attīstību.
Būtiski ir iepazīties ar ārvalstu pieredzi, kas saistīta ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas pārtraukšanas problēmām.
Noziedzība savās izpausmes formās ierobežo zināma veida likumīgo investīciju attīstību, kā arī nopietni kavē brīvā tirgus izveidi. Pārāk liela noziedzības ietekme uz valsts brīvā tirgus attīstību un funkcionēšanu noved pie situācijas, ka tautsaimniecība kļūst atkarīga no nelikumīgām, nevis tiesiskajām aktivitātēm.
Īpaši lieli nelegāli ienākumi tiek gūti, galvenokārt, no tādām noziedzīgām aktivitātēm kā, piemēram, tirdzniecība ar narkotiskajām un psihotropajām vielām, ieroču, alkohola un tabakas kontrabanda, naftas produktu, krāsaino metālu un reto metālu kontrabanda, zagto automašīnu, bīstamo un radioaktīvo vielu nelegāla transportēšana, nelegālo imigrantu transportēšana, kā arī prostitūcija, rekets, teroristu noziegumi, bērnu un jauniešu kontrabanda, kā arī izvairīšanās no nodokļu maksāšanas.
…