Secinājumi
1. Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likums, ar katru gadu tiek uzlabots, lai tikai labāk regulētu un kontrolētu Latvijas nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalīzācijas novēršanu. Kas liecina par to, ka Latvijā tiek darīts viss iespējamais likomdošanas ziņā, lai tikai uzlabotu cīņu ar nelikumīgu darbību. Autors ir izdarījis tādu secinājumu ņemot vērā šī likuma jaunu redakciju izdošanas biežumu. Sākot ar 2008. gada 13. augustu tika izdodas 29 jaunas redakcijas, bet 2020. gada 1. jūlijā plānota nākotnes redakcija.
2. Rīcību plāns Latvijai saistībā ar noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizācijas novēršanu ir detalizēti izstrādāts, katru nākamo gadu klāt uzliekot vēl vairāk pievērst uzmanību uz kādu no nozarēm. Šis secinājums ir izvirzīts ņemot vērā, esošo plānu, kas ir pieejams uz 2019. gada rīcībām, gandrīz katrā no rīcību punktiem ir atsauce uz sasniegto rezultātu 2018. gadā. Tas liecina, ka plāns uz 2020. gadu noteikti būs balstīts uz iepriekšējā gada sasniegumiem.
3. Autoram, iepazīstoties ar Eiropas Savienības cīņu pret noziedzīgi iegūtiem līdzekļiem, ir izveidots prekšstats, ka visā pasaulē Eiropa ir uzskatīta par korumpētu savienību. Gandrīz visos izpētītos avotos ir atrodama informācija par to, ka Eiropas valstis negrib rīkoties ar nelegāliem līdzekļiem. Informācija par šo nav tikai no kādas vienas valsts avota, piemēram, Krievijas, Amerikas, Eiropas un vietējās Latvijas avoti, min par vienu un to pašu - Eiropas valstis vismazāk kopīgi darbojas ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu, un tikai salīdzinoši nesen tika uzsāktas banku likvidācijas, kuras tika saistītas ar “naudas atmazgāšanu”. Uz nākotni protams ir iespējams, ka Eiropas Savienībai izdodas kopīgi rast risinājumu un uzlabot situāciju, tāču pašreizējais stāvoklis, pēs autora domām varētu būt krietni labāks.
…