Martā - pirmajā īstajā pavasara mēnesī atskan lauku cīruļu treļļi un zied baltās sniegpulkstenītes. Saule dienā jau jūtami silda, tādējādi ātri kūst sniegs. Tā kā zeme vai ūdenstilpnes nespēj uzņemt visu ūdeni - applūst palieņu pļavas, ielejas. Sniegam nokūstot, daudzviet atsedzas mūžzaļie augi. Iestājas pūpolu laiks. Pūpoli ir kārklu un vītolu ziedi. Tajos dūc pirmās bites, bet purvos rūc rubeņi. No egļu un priežu čiekuriem izbirst un virpuļodamas dodas pasaulē sēkliņas.
Krauķu pāris pārbauda un pielabo savu ligzdu - jāsāk dēt un perēt. Tā kā nokusis sniegs, zemē ir redzamas mētājamies ozolzīles. Tās čākli vāc sīlis, kurš ir lielisks putnu balsu imitētājs. Daļu zīļu sīlis iestāda, bet daļa tiek viņa izredzētajai.
Lapsām vēl turpinās riests, bet vienai otrai zaķenei jau ir pirmais metiens: "sērsnas bērni". Brieduma vecuma staltbriežu tēviņi sāk mest ragus, bet jenotsuņi pametuši ziemošanas alas. Āpši gan nav vēl pametuši savas alas, bet gan vakaros iznāk virszemē un kādu līkumu izmet. Savukārt kurmis ar saviem izrakumiem agrā pavasarī ir ļoti noderīgs. Viņa raktie tuneļi izvēdina un sajauc augsni. Mežacūku māmiņa tagad meklē piemērotu vietu mājoklim. Noskatītajā vietā viņa atkašā zemi, izklāj migu ar augiem, arī no koka zariem. Mājoklis būs patvērums viņas mazuļiem. Kāmis ir tikko pamodies no pusgadu ilgstošā ziemas miega, bet jau aktīvi rosās. Parastais kāmis meklē sev līgavu un pat ielaužas tās migā. Jau pēc 20 dienām pasaulē nāk mazuļi.
Aprīlī mutuļo dzīvība, valda pavasaris. Pieņemas spēkā zaļā krāsa un visapkārt dažādi ziedi, kā arī kukaiņi un zirnekļveidīgie. …