Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:870947
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 20.11.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 10 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Ievads
Eitrofikācija ir viena no visnopietnākajiem vides draudiem virszemes ūdeņiem pasaulē. Tas ir process, kurā ūdens krātuves, piemēram, ezeri, grīvas un arī jūra saņem pārmērīgi daudz barības vielu, kas stimulē augu pārlieku augšanu. Šī augu savairošanās, ko bieži dēvē par aļģu ziedēšanu, samazina ūdenī izšķīdušā skābekļa daudzumu. Tas ietekmē ekosistēmu un var to pilnībā izmainīt.
Aptuveni 80% visu barības vielu ūdeņos nonāk no darbībām uz sauszemes, ieskaitot kanalizācijas, rūpniecisko un mājsaimniecības notekūdeņu un lauksaimniecības mēslojuma iepludināšanas. Atlikušo daļu galvenokārt veido slāpekļa gāzes, kas rodas no fosilā kurināmā dedzināšanas - transporta, rūpniecības, elektrības ražošanas un apkures.
Eitrofikācijas galvenie izraisītāji ir divas vielas – slāpeklis (N) un fosfors (P). Tās ūdeņos nokļūst dažādos veidos. Tā, piemēram, 2000. gadā aptuveni 660 000 tonnu slāpekļa un 28 000 tonnu fosfora Baltijas jūrā nonāca no upēm. Baltijas jūrā šobrīd ir četras reizes vairāk slāpekļa un astoņas reizes vairāk fosfora nekā 90-to gadu sākumā. Barības vielu pārbagātības radītais disbalanss ir novedis pie neskaitāmām izmaiņām Baltijas jūras ūdens ekoloģiskajā sastāvā un tās stāvoklī. Noteikti augi un dzīvnieki savairojas, pieaug to skaits un izplatība, kas nereti notiek uz citu sugu rēķina. Samazinās nozvejas apjomi, dažas zivju sugas izzūd vispār, upes un ezeri aizaug, bet dzeramā ūdens kvalitāte pasliktinās.
Kvalitatīva notekūdeņu attīrīšana ir viens no veidiem, kā pasargāt mūsu ūdensresursus no to degradēšanas. Latvijā šobrīd tiek izmantoti trīs notekūdeņu attīrīšanas veidi: notekūdeņu uzkrāšana nosēdakā jeb septiķī un to izsūknēšana, notekūdeņu uzkrāšana nosēdakā un tā attīrīšana caur infiltrācijas lauku, kā arī bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas sistēmas.
Bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas metodes patlaban ir vienas no modernākajām un populārākajām attīrīšanas sistēmām, kas mazina dažādās blakusparādības ūdens attīrīšanas procesā un spēj ūdeni atgriezt vidē tādā kvalitātē, kādā no tās paņemts.
Darba mērķis:
Izzināt notekūdeņu bioloģiskās attīrīšanas metodes un nozīmi.
Darba uzdevumi:
1.Raksturot notekūdeņu problēmu globālajā kontekstā;
2.Izanalizēt pašreizējo notekūdeņu situāciju Latvijā;
3.Izvērtēt katru no notekūdeņu bioloģiskās attīrīšanas metodēm atsevišķi.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties