Studiju kursā Salīdzinošās krimināltiesības referāta tematam esmu izvēlējusies apskatīt, analizēt un salīdzināt dažādu valstu nosacītas notiesāšanas institūtu. Šādu tematu izvēlējos, jo patreizējā darbā sakaros ar nosacītas notiesāšanas izpildi saskaņā ar Krimināllikumā (turpmāk tekstā, - KL) noteiktajām normām. Referātā apskatīšu un salīdzināšu šī krimināltiesību institūta reglamentāciju Latvijas, Kazahstānas, Baltkrievijas, Francijas, Vācijas, Šveices, Krievijas Federācijas, Kazahstānas Republikas, Dānijas un Spānijas kriminālajā likumdošanā.
Analizējot visu iepriekš minēto valstu kriminālajā likumdošanā iekļautās normas, jāsecina, ka Nosacīta notiesāšana pēc būtības paredzēta visos salīdzināmajos krimināllikumos. Raksturīgi, ka atšķirībā no KL citos salīdzināmajos krimināllikumos nosacīta notiesāšana reglamentēta ļoti izvērsti, ietverot tajos ne tikai šī krimināltiesību institūta materiālās normas, bet arī procesuālos un nosacītas notiesāšanas izpildes un kontroles nosacījumus. 1
Runājot par nosacītas notiesāšanas jēdzienu, vēlos sagrupēt visu apskatīto valstu likumdošanā ietvertos jēdzienus divās grupās: vienā valstu grupa līdzīgi kā Latvijā Krimināllikumā, savā kriminālajā likumdošanā ietvērusi nosacītas notiesāšanas jēdzienu, cita valstu grupa nosacītu notiesāšanu nodēvējusi par – soda atlikšanu un kā trešo lielāko grupu var izdalīt valstis, kas to nodēvējušas – par nosacītu atbrīvošanu no soda.…