Rakstot šo darbu, autorei svarīgākais uzdevums bija atbildēt uz pašas sevis uzdoto jautājumu. Noskaidrot, ko nozīmē pratināšana , tā kā autore nav sastapusies ar to, kā notiek cilvēka nopratināšana, autorei likās šis darbs ļoti interesants.
Autore noskaidroja, kas ir pratināšana un uzzināja nepieciešamos taktiskus pratināšanas paņēmienus. Bija ļoti interesanti uzzināt, ka ir liela nozīme kur un kā notiek nopratināšana. Ne mazāk svarīgi bija noskaidrot kā notiek nepilngadīgo, mazgadīgo pratināšana.
Autores galvenais mērķis bija noskaidrot par nepatiesas liecības sniegšanas metodēm un galvenajiem noteikumiem, kā notiek personu izsaukšana uz pratināšanu, kā arī veikt praktisko uzdevumu un aizpildīt nepilngadīgā cietušā nopratināšanas protokolu, nepilngadīgā aizturētā nopratināšanas protokolu un lēmumu, par personas atzīšanu par nepilngadīgā pārstāvi, kuri ir pievienoti kā pielikumi uz trīs lapām.
Referāta veiksmīgai izstrādei autore izmantoja Latvijas vēsturisko un juridisko literatūru, kā arī dažādas publikācijas, mācību līdzekļus, kā arī interneta avotus un Latvijas tiesību normatīvos aktus.
Referāts sastāv no ievada, 5 nodaļām, to apakšnodaļām, secinājumiem un priekšlikumiem.